Волво Клуб - България

Full Version: S60 2.4 i-140 к.с., чукане при ниски обороти.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
От известно време чувам шум,приличащ на така нар."чукане на аванс".Появява се при изкачване,на висока предавка и ниски обороти.
Понякога има колебание в оборотите на празен ход и се появява жълта лампа,сигнализираща за проблем,която изчезва периодично.
Колата върви и пали нормално.
От скоро имам колата и не съм много наясно с особеностите и.
На къде да се насоча ?
В нета има страшни неща - прескочил ремък, гарнитури,клапани и не толкова страшни -бубини,датчици,свещи,лош бензин,тампони на двигателя,ауспуха.

Ако някой е имал подобен проблем,моля да сподели.

Благодаря ви,
Ами аз го имам - но на дизел Smile
Няма да е лошо да качиш клипче ..
Колебанието на оборотите на празен ход е доста вероятно да е от дроселовата клапа (ETM). На първо време можеш да я почистиш, но вероятно датчика за положението и "сдава". Има доста изписано тук във форума (и по всички волво форуми по света :-) ) по този проблем. Не си написал годината на колата си - проблема е с дроселови клапи на магнети марели за коли преди 2002, ако си с бош си късметлия.
Годината на производство е 2002 и дросела е италиански.Много е възможно да сдава багажа и се надявам само това да е проблема.
Както казах,повече ме притеснява металния звук при изкачване.
Има ли датчик на коляновия вал?