Волво Клуб - България

Full Version: Грешка MOTORE RICH. ASSISTENZA S60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги,

Днес, както си карам ми се появи въпросната грешка MOTORE RICH. ASSISTENZA.
Забелязах, че при 2000 оборота заби моцуната, дадох гас, после пак и отприщи, всякаш нищо не се е случвало. Сега си е ОК, дори грешката не се показва. Трябва ли да ме притеснява тази грешка? Интересното е, че лампата(триъгълничето) не светеше нито жълто, нито червено, нищо не светеше.. Видях превода но все пам... нищо не ми говори. На някой случвало ли му се е? Може би трябва да навестя МотоФое?
Благодаря и поздрави!
stefcho034 Wrote:Здравейте колеги,

Днес, както си карам ми се появи въпросната грешка MOTORE RICH. ASSISTENZA.
Забелязах, че при 2000 оборота заби моцуната, дадох гас, после пак и отприщи, всякаш нищо не се е случвало. Сега си е ОК, дори грешката не се показва. Трябва ли да ме притеснява тази грешка? Интересното е, че лампата(триъгълничето) не светеше нито жълто, нито червено, нищо не светеше.. Видях превода но все пам... нищо не ми говори. На някой случвало ли му се е? Може би трябва да навестя МотоФое?
Благодаря и поздрави!
Ще излезе пак предполагам.Тогава иди Smile
Добре дошъл в клуба на забиващите D5-ци Smile
Факторите може да са различни - твоята май трябва да има DPF филтър? Диагностика задължително!
Здравейте,

Има DPF, т.е предполагам, защото е euro 3. Аз също се съмнявах в него, че последните 300 км. ги бях минал само градско. И се чудех, да не би да отпуши. Сега не забива, върви си все едно нищо не е станало. Искам в други ден да пътувам до морето, но не знам сега дали мога да й се доверя, да не ме остави някъде.

Поздрави!
Ако ти забие до морето, просто отбий, запали отново и така Smile
Лош вариант е, ако направи номера при изпреварване!
Идеята ми по-скоро беше, да не е нещо по мотора и да го прецакам. Сега, ако забие - няма да ми е драма, нали ще върви Smile Пък и няма да се правя на Шумахер Smile
И да, ако продължи да забива, искам членство в клуба на забиващите D5-ци Big Grin
stefcho034 Wrote:Идеята ми по-скоро беше, да не е нещо по мотора и да го прецакам. Сега, ако забие - няма да ми е драма, нали ще върви Smile Пък и няма да се правя на Шумахер Smile
И да, ако продължи да забива, искам членство в клуба на забиващите D5-ци Big Grin
На 90% нямаш DPF- имат го колите след 2006, а твойта май беше 2004. Провери ли си горивния филтър да не е позапушен.
Благодаря колега! Имах някакви съмнения относно DPF-a - дали го има или не Smile Ти ги утвърди. Да 2004-та е колата.
Горивния филтър го смених януари месец, тази година, с пълното обслужване на колата. Не съм го проверявал сега. Дали е възможно за половин година да се е запушил с "хубаво" гориво ? Smile
ако няма DPF филтър влиза в омагьосания кръг - горивен филтър, вакууми, турбопътища, турбодатчици, и ... недай си боже турбина. Поне за това се сещам...
Аха, значи задължително ще трябва да мина през Мотофое.... Sad
Pages: 1 2 3