Волво Клуб - България

Full Version: Новата ми придобивка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте вече спокойно мога да кажа КОЛЕГИ Smile
От около 4-5 дена се радвам на този великолепен автомобил, невероятно съм впечатлен от комфорт, динамика, скорост и какво ли още не Smile
Преди карах само френски автомобили, но реших да направя рязък завой към северна Европа и мисля, че не съм сбъркал Smile ще се радвам да споделите мнения за тази кола:
В50 2.4 дизел с Д5 двигателя 180 к.с. края на 2006 година, автоматична 5-степенна скоростна кутия с всички екстри(каквото се сетите) Big Grin
Тъй като съм още лаик с шведските автомобили, може ли да споделите как е поддръжката, ролки, ремъци, масла, филтри, водна помпа колко ще ми излезнат горе-долу, маслото за скоростната кутия как мога да го проверя и какво масло трябва да купувам и слагам? Какво двигателно масло трябва за този двигател?
Благодаря ви предварително и наистина да ви кажа - кефа цена няма Smile

[attachment=43646]
[attachment=43641]
[attachment=43642]
[attachment=43643]
[attachment=43644]
[attachment=43645]
Честито и добре дошъл в "семейството" на Волво феновете и фенките!
Пожелавам ти много безаварийни и щастливи километри с автомобила!
Аз притежавам същият автомобил с мотор D5. Колата наистина е доста екскплозивна и динамична.
И сега набързо към твоите въпроси... Не мога да ти споделя нищо за ремъци, ролки и водна помпа. Моята беше обслужена от Волво в това отношение преди да я купя. За маслото на мотор D5 второ поколение има изписано доста във форума. Обаче на табелката в моторния отсек може да провериш какво трябва. Най-важното според Волво е да отговаря на спецификация A5/B5 и да е 0W30. Аз наливам с тези спецификации двигателно масло.
За скоростната кутия ти трябва твърдо специализиран сервиз. Има доста особености, които в гаражните сервизи не са запознати пък и много често нямат апаратурата. Наложително е нулиране на брояча в компа на кутията за състоянието на маслото. Но маслото или по-правилно течността трябва да отговаря задължително на спецификацията JWS 3309. Никакво друго! Бих те посъветвал да отидеш в МФ за смяна на течността в кутията. Като смяната може да е частична или пълна с промивка. И съответно цената става друга...
Поздрави!
Благодаря за изчерпателния отговор. Жив и здрав.