Волво Клуб - България

Full Version: Нов автомобил - нов съфорумец :-)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Да,и при мен беше гърне.Средното чукаше в алуминиевата изолация над него в задния край.Огледай ластиците.
При форсиране на място няма никакви проблеми.
Ако е гърне не би ли трябвало и на място да го прави?
Утре се надявам да успеем да го погледнем!
При форсиране на място не можеш да напънеш мотора. Когато ускоряваш въртящия момент действа колкото на гумите толкова и на тампоните на мотора.
Колеги,

дойде време да купя летни гуми, защото старите ги изхвърлих, имаха съвсем малко живот и то само две от тях.

Тъй като мисля да взема втора употреба на 1-2 години спрямо дот-а, питането ми е дали 215/60/16 са ОК, защото намерих доста добри такива. Колата е XC 70 2.4D5 163 к.с.

Стандартните са 215/65/16 и на капачката на резервоара ги дават само такива.

Ясно е, че ако сложа на 60 колата ще е малко по-ниска с около 1 см, което при този клиренс не е проблем, но все пак...
Да, важно е да са 4 еднакви, но няма да отговарят на стандарта.

Някой правил ли е подобно нещо и има ли впечатления, промяна в - поведение на пътя, разход, да не му стоят ниски и т.н.?

Благодаря предварително за споделените мнения!

Хубава вечер!
На първо четене ми идва на акъла, че при по-малкият диаметър оборотите на колелото ще са повече при една и съща скорост. Но това освен да ти влияе на показанията на скоростомера (2-3 км/ч) и нищожно покачване разхода на гориво, не мисля че ще ти е проблем.
Pages: 1 2