Волво Клуб - България

Full Version: S80 2.4i - ПРОБЛЕМ!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги Smile Искам да ви помоля за помощ и комепентно мнение , без излишен хейт - става въпрос за волво с80 2.4 бензин , 170 коня , проблемът е следният : имам охладителна течност в казанчето между минимума и максимума , тръгвам да карам , на борда изписва Kuhlmittel niedr pruf , т.е. проверка на охладителната течност , отварям капака и при запален двигател , течността изчезва/пада под минимума , когато загася двигателя и отворя капачката на казанчето , вътре има налягане , изцъсква и нивото се връща обратно , това при условие че на горния вход на радиатора имам съвсем минимално сълзене , може би на ден -2 при каран автомобил , да прави капка.. Cry пробвах да долея течност до ниво максимум , ефекта е същия.. Моля Ви да помогнете с евентуална диагноза и начини за справяне с проблема , без скъпата намеса на майстор (ако има такива де) Smile Благодаря предварително Smile
Да питам и аз, че и при мен се появи.
Искаш да кажеш че при студен двигател нивото е на средата, а при загрял спада?
Като доля и запали, пак ли спадна?
Обезвъздушена ли е системата?
Какъв е пушека от ауспуха?
Здравей! Предполагам отдавна не си сменял охлаждащата течност. трябва поне на 2 години да се сменя, за да не се образуват боклуци. Проблема може и да е в капачката на казанчето. Те имат клапан който освобождава налягането над определена стойност. Пробвай да поработи загряла с не напълно завита капачка. Ако не се появи съобщението значи е от нея. Даже може и капката която капе на ден-два да спре
Не искам да съм лош пророк,ноо мисля че е начална фаза на издухана гарнитура на главата ! ( личен опит )
ммм леко е паднало нивото на антифриза около минимума...долях и сега няма проблем... ами гледам че моя розовия му дават 4-5г. без да губи свойствата си. Скоро наближава смяна на ангр. ремък и водна помпа та ще сменя и антифриза.