Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на ръчна скоростна кутия с автоматична
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги. Аз имам Волво С40 2.0 дизел 136 к.с. . Искам да попитам възможно ли е да се замени ръчната скоростна кутия с автоматична.
Предполагам, че трудът и усилията ще са адски големи, но все пак бих искал да знам дали е възможно и колко би струвало подобна интервенция.
Няма невъзможни неща, но цената ще е петцифрена.
По-изгодно е нов автомобил с автоматична кутия.
За първи път виждам човек, който иска да замени ръчна кутия за автоматик. Confusedhock:
Карай си със здраве, даже и спетцифрена сума не е сигурно, че ще се наеме някой. Аз не съм попадал на 2.0D (Волво, Форд, Пежо) автоматик между другото, този мотор хармонира по-добре с ръчна спред мен.
Знам един много лесен начин: паркираш колата си пред блока, така че да имаш място около нея, махаш предния и задния номер, оставяш ги на земята, махаш твоята кола, паркираш такава с автоматични скорости и пак слагаш номерата.
Чак петцифрена сума, едва ли, но е факт, че по-евтино ще е да продадеш тази и да купиш друга такава с желаната скоростна кутия от теб.
На 2ка дизел се слага автоматик powershift, не съм виждал на живо, но освен с железата ще трябва и по компа да се пипа и влизаш в филм страшен.