Волво Клуб - България

Full Version: Бърз въпрос за V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Понеже ме мързи да се ровя :mrgreen: направо питам Big Grin
V70 ще купувам, някъде 2002-2003-2004г. Бензинджийка ще е, 2 или 2,4 или каквото изпадне. Кажете има ли някоя модификация от която да бягам. Примерно някои 60-ятки до колкото се сещам имат болест с дроселите и не е хубаво да се купуват.
Е за такова нещо питам. Просто с две думи, не купувай това или това.
Проблемните дроселови клапи и други дреболики са до 2003 г.
stvri Wrote:Проблемните дроселови клапи...
Да разбирам ли, че и V70 го имат този проблем? Говорим за клапи Лукас ли са Магнет-Марели или какви са там които струват маса пари и след това се налага "обучение" и т.н., а с рециклираните пак има проблеми след време.
Иначе почистване и обслужване на дросел не е проблем за мен.


Практиката ми с V40 с B4204 и подобните му 1,8/1,6 двигатели показва, че са кучета тези мотори и няма грижи с тях. Обаче на V70 какво слагат и кои са проблемни ми е мъгла.
Всички бвнзинови s60 v70 и s80 до 2003 година са с проблемните дроселови клапи на магнет марели след това ги подменят с бош , иначе моторите са здрави ако са добре подържани и редовно обслужвани с качесвени кнсумативи. А проблемните дроселови клапи се рециклират доста успешно .
Проблема с дроселите е решен, взех нафтова печка :mrgreen:
Тя и мойта не е лесна. Де е V70 бензин де е S60 D5 ама то тъй, като се намеси жена...
Karlsson Wrote:Проблема с дроселите е решен, взех нафтова печка :mrgreen:
Тя и мойта не е лесна. Де е V70 бензин де е S60 D5 ама то тъй, като се намеси жена...

Честито!
нерде дросел, нерде демпферен маховик Big Grin