Волво Клуб - България

Full Version: скърца педала на съеденител
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
волвото е С60 бензин 2008 и от няколко дни при натискане на съединителя се чува гадно скърцане от какво може да е
DAN_K Wrote:волвото е С60 бензин 2008 и от няколко дни при натискане на съединителя се чува гадно скърцане от какво може да е

здрасти
с40 1998-ма дизел,същото положение беше при мен,когато е студена колата прескърцваше леко,но когато загрееше до работна температура и всички течности също скърцането се засилваше и на моменти плашеше.тъй като ми предстоеше смяна на съединител,мислих,че е от него,от износването му,но след смяната му не помогна,смених и ремонтните комплекти на двете помпи(горна и долна) и отново не помогна
накрая подмених периодично спирачната течност(при мен обслужва и спирачките и съединителя-помпите) и воала - скърцането изчезна.отдавам го на вече негодна спирачна течност и губеща свойства когато се затопли от топлината на мотора
преди да се хвърляш на по сериозни интервенций,ако при твоя модел обслужва спирччките и помпата смени я и виж резултата,за всеки случай,погледни и какво е положението с педала,да не се е разхлабило нещо,ползвай събеседване с вд-40 ако се наложи.с това мога да помогна аз,така си реших проблема,дано съм бил полезен
Смяната на спирачната течност по какьв начин е свьрзано с педала на сьеденителя
DAN_K Wrote:Смяната на спирачната течност по какьв начин е свьрзано с педала на сьеденителя

През казанчето за спирачната течност.

Съединителя се управлява с хидравлика.
Моля за информация каква спирачна течност е добре да се сложи на този автомобил и за какви детайли трябва да се внимава при смяната. Приблизително каква е цената
В Мото Пфое оригинална спирачна течност струва около 30 лв за 0.800л
Смяната там струва около 50-60 лв