Волво Клуб - България

Full Version: Ключа прави проблеми - S60 D5 2004 г.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Вчера ми се случи нещо много странно. Спирам аз, излизам от колата и дистанционното не работи - нито заключва, нито отключва. Разглобих го и ми направи впечатление, че батерийката стои много свободно, тоест не е прилепнала плътно. Размърдах я, затворих го и заключи един път и повече не повтори. Принудих се да я отключа и заключа с ключа. Също така, не знам дали има значение - колата беше под остър наклон - с моцуната нагоре. След 1-2 часа се качих и я покарах малко, спрях на един паркинг и дистанционното проработи от само себе си - все едно нищо му няма. Смених му батерията за всеки случай, но когато замерих старата - тя също си е ОК, така че се съмнявам да е било от нея. Сега в момента работи, но не знам до кога.

1. Някой имал ли е подобен проблем ?
2. Светодиода, който е по средата - трябва ли да свети/премигва, когато е пусната алармата, че никога не съм го виждал ?
3. И когато колата е заключена само с ключа - предполагам не включва алармата?

Благодаря!
stefcho034 Wrote:Здравейте колеги,

Вчера ми се случи нещо много странно. Спирам аз, излизам от колата и дистанционното не работи - нито заключва, нито отключва. Разглобих го и ми направи впечатление, че батерийката стои много свободно, тоест не е прилепнала плътно. Размърдах я, затворих го и заключи един път и повече не повтори. Принудих се да я отключа и заключа с ключа. Също така, не знам дали има значение - колата беше под остър наклон - с моцуната нагоре. След 1-2 часа се качих и я покарах малко, спрях на един паркинг и дистанционното проработи от само себе си - все едно нищо му няма. Смених му батерията за всеки случай, но когато замерих старата - тя също си е ОК, така че се съмнявам да е било от нея. Сега в момента работи, но не знам до кога.

1. Някой имал ли е подобен проблем ?
2. Светодиода, който е по средата - трябва ли да свети/премигва, когато е пусната алармата, че никога не съм го виждал ?
3. И когато колата е заключена само с ключа - предполагам не включва алармата?

Благодаря!
Да,имаше някъде подобна тема! <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=37899">viewtopic.php?f=10&t=37899</a><!-- l --> Не е в дистанционното проблема!
Здравей колега,

Благодаря за инфото, не я бях прочел тази тема до края, че отначало видях - проблем със самия ключ в ключалката на волана.

Не се бях замислял за заглушаване на тези честоти, но при мен - поне един път сработи... не знам.

Поздрави
Наскоро един юнак ми демонстрира нагледно как задействайки дистанционно за автоматична дворна врата, може да блокира динстанционното заключване на кола, направи експеримента с Пежото на дъщерята. Наистина не се заключи. Каза ми, че това било най-новата хватка на крадците по паркингите в моловете и ако не обърнеш внимание, че не присветват мигачите при заключване, можеш да усетиш чуждо нашествие по автомобила си.
Интересното е, че бях на паркинга на хотел с София.... хахах. Чак почна да ме гложди отвътре да се върна там и да опитам Smile

А и да не пускам нова тема - днес отидох да пазаря течности ... оставих 210 лв. мамооо ... както и да е.
Някой знае ли, колко спирачна течност се събира в системата - в едно ръководство бях прочел 2.1 л. , тия от магазина ми изкараха по каталог на Мотул - 0.6 л. . Още не съм тръгнал да я сменявам, но взех 1 литър и се чудя сега ... дали да не взема още един ???

Благодаря!
На ХС90 е 0,6л. но за смяна обикновено отива към литър заради фирата. За твоята не мисля че ще е нещо по-различно.
В сервиз със специална машинка може би ще е малко над 0,6л.
Благодаря колега! Оправда съмненията Smile