Волво Клуб - България

Full Version: V70 D5 - падат оборотите при спиране
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги,
проблемът е следния - доста често се случва при изключването на предавка и преминаването към свободна съчетано с натискане на спирачките да падат оборотие на двигателя (с около 100-200 и мотора започва да тресе), като веднъж дори изгасна. Направи ми впечатление че когато са паднали оборотите и съм на спирачка, след като си махна крака от педала веднага се качват и всичко се нормализира. Интересното е, че когато колата не е в движение колкото и да "помпам" спирачките оборотите не мърдат. Коментирах проблема със стария собственик на колата, като неговото предположение е горивен филтър. Ще съм много благодарен, ако някой има може да помогне. Мерси
Обаче 60лв за нов филтър не ти се дават и търсиш друг проблем ?
Филтри и масло ще сменям със сигурност, но в момента нямам възможност, а и ще пътувам с нея и няма как да се случи в близките дни. Искам да разбера дали някой не е имал същия проблем и да знае точно от какво е - с две думи да разсее притесненията ми, защото ми се върти някаква идея, че е възможно сервото да гълта въздух, макар че не губи течност (или някакъв друг проблем свързан със сервото..)
Здравей колега,

На мен днес, моята ми направи подобно нещо(S60 D5), само че не се стигна чак до изгасване на двигателя. Нямам решение на проблема, но моя горивен филтър го смених преди 9к км., така че се съмнявам да е от него.

Поздрави
моя филтър е на 8 хил., но аз мисля че на 10 трябва да се сменя
mrdimitrov Wrote:Здравейте колеги,
проблемът е следния - доста често се случва при изключването на предавка и преминаването към свободна съчетано с натискане на спирачките да падат оборотие на двигателя (с около 100-200 и мотора започва да тресе), като веднъж дори изгасна. Направи ми впечатление че когато са паднали оборотите и съм на спирачка, след като си махна крака от педала веднага се качват и всичко се нормализира. Интересното е, че когато колата не е в движение колкото и да "помпам" спирачките оборотите не мърдат. Коментирах проблема със стария собственик на колата, като неговото предположение е горивен филтър. Ще съм много благодарен, ако някой има може да помогне. Мерси
Както описваш симптомите, си мисля, че проблема ти е в сервото. Моя горивен филтър го сменям на 15000 км и пак не съм усещал нещо подобно, а той е нещо което може да се запуши на 3000, и на 30000 км.
STEW Wrote:
mrdimitrov Wrote:Здравейте колеги,
проблемът е следния - доста често се случва при изключването на предавка и преминаването към свободна съчетано с натискане на спирачките да падат оборотие на двигателя (с около 100-200 и мотора започва да тресе), като веднъж дори изгасна. Направи ми впечатление че когато са паднали оборотите и съм на спирачка, след като си махна крака от педала веднага се качват и всичко се нормализира. Интересното е, че когато колата не е в движение колкото и да "помпам" спирачките оборотите не мърдат. Коментирах проблема със стария собственик на колата, като неговото предположение е горивен филтър. Ще съм много благодарен, ако някой има може да помогне. Мерси
Както описваш симптомите, си мисля, че проблема ти е в сервото. Моя горивен филтър го сменям на 15000 км и пак не съм усещал нещо подобно, а той е нещо което може да се запуши на 3000, и на 30000 км.

и при мен чат пат става да паднат на 600 за секунда - то се усеща по вибрациите. Най-вероятно е от сервото - при мен дори от време на време, когато е на ниски обороти (изключена от скорост) за секунди усещам да ми се "дърви" и волана Smile
И аз силно се съмнявам във филтъра, но когато го сменя ще пиша пак дали има промяна.
Моята имаше същите симптоми до днес. При смяната на свещите "изпочупих" мъркучетата за обратната нафта защото се бяха спекли и ги смених. След няколко часа каране забелязах , че претрисането го няма .
От маховика е. Натиснете съединител и ще видите, че аномалията изчезва. Всички колебания на оборотите при свободна предавка в движение се дължат на маховика.
Pages: 1 2 3