Волво Клуб - България

Full Version: Странно тропане отзад
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колата е вовло S60 D5 2004 от няколко дена много силно чука на метал отзад но не мога да разбера от къде е. Вчера смених биалетките на щангата бяха така или иначе за смяна но без ефект . Толкова силно чука на метал но повече се чува като минавам през малки дупки чува се повече обаче извън колата което изобщо неми е приятно. Проверявах накладките съвсем малко се движи едната но силно ме съмнява да е от тях този звук. Пробвах в момент в които чука да натисна леко спирачката за да видя като се притиснат накладките дали ще спре но нямаше ефект. Моля ако някои може да ми помогне. Sad Sad
Опорните тампони на амортисьорите отгоре за купето може да се е прокъсал. Или някой друг тампон по задния мост.
ами всички тампони които можах проверих с щангата огледах ги и не ми изглеждаха да са повредени. А ти за макверсона ли говориш
Гърнетата как са?Да не чукат по купето?
Ще ги погледна но дали е възможно толкова силно да се чува от гърнетата.
djkoko Wrote:Ще ги погледна но дали е възможно толкова силно да се чува от гърнетата.
Може,може!Виж и в багжника - крик,нещо покрай резервната гума...
Скъсана пружина?
Ще ти кажа какво е. Амортисьор! Минах на няколко пъти през този ад. На моята взе единия да "чука/тропа" и докато разбера какво е.... Дефакто смених амортисьор на 13г. Smile за съжаление сложих нови Монро, и на 3-пъти се наложи да ми подменят единия, защото след малък пробег и се разхлопваше. Неможеш да го хванеш на тресачка, само може да покаже леко отклонение. И накрая си взех като оригиналните които свалих Sachs.... Моя съвет е първо да ги размениш ляв и десен и да видиш ще се смени ли мястото от което се чува проблема.
благодаря ще сменя местата да видим. Тъкмо и тампоните ще видя. Защото гърнетата са наред нямам нищо в багажника.