Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с дългите светлини на волво в 40 2004 г
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравеите колеги от скоро карам волво и малко съм притеснен от факта че дългите светлини на стария форд 1995 са доста по хубави и осветяват много по-добре някой да е имал този проблем и да знае нещо по въпроса ...Благодаря предварително
За начало, нови крушки и добра регулировка ще свършат работа, ако рефлекторите са добре не би трябвало да имаш грижи, тези коли имат добри фарове, виж старата В40-ка е друга бира.
благодаря ти а регулирането освен от таблото има ли начин и от самия фар като на старите коли Smile
владимир_ Wrote:Здравеите колеги от скоро карам волво и малко съм притеснен от факта че дългите светлини на стария форд 1995 са доста по хубави и осветяват много по-добре някой да е имал този проблем и да знае нещо по въпроса ...Благодаря предварително


Погледни какво пише на стъклото на фаровете, ако пише DEPO няма смисъл да пробваш с регулиране по добре няма да станат. :? :roll:

Ако пише HELLA то значи колата е с оригиналните си фарове и ако няма счупени едни пластмасови държачи в самите фарове(рефлекторите не мърдат като ги буташ леко през дупката за сменяне на крушките) ще може да се настроят да светят добре.
Здравейте колеги
Като купих моето Волво.На двата фара бяха счупени въпросните пластмаси (няма ги като резервна част) .
И рефлектора буквално играеше.Та въпросните пластмасови елементи са за регулиране на ъгъла .Много са капризни.
Лепенето става с горещо лепило.Пробвах с моментно лепило,но за жалост не подлежи на лепене.
Инак за височинното регулиране си е болт с ябълка,та няма какво да се чупи (продават се като резервна част).
Реглажа е се извършва или с кръстата отверка или шестограм 6 мм .
Крушки сложих Осрам Найт брейкър Н7 ..На промоция от Амазон ги купих по 28 лв, комплекта.
Свети та пушек се вдига,но като кача багаж или хора трябва да ги забивам.Нямам авторегулировка на Фаровете.
Виж как аз ремонтирах счупените врътки на двусекционнните фарове на бившата. Една ламаринка с две дупки в двата края. От страната на рефлектора е стационарно а от другата страна се движи врътката като болт в гайка ,ако ме разбираш.Просто и функционално.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=26016#p209598">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 16#p209598</a><!-- m -->
Благодаря за мненията на фаровете пише HELLA утре ще ходя при един познат да ми ги регулира дано се оправят Smile иначе незнам много са слаби Smile
Смени и крушките ако не си го направил, с хубави, както са посочени по-горе Найт брейкър или с Куул блу хипер. Старите крушки имат тънкият момент с отслабването на светлината. Не са скъпи, опитай.
така ето фара с онази бялата врътка се местят само късите светлини а с дългите няма разлика възможно ли е да няма реглаж на дългите Sad ......а за нови крушки е най-лесното то проблема е че светят много ниско
здравей те проблема е решен свалих двата фара и ги ремонтирах, бяха счупени въпросните пластмаси благодаря за помоща Smile сега са доста добре