Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на ръчно огледало с автоматично
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
искам да питам възможно ли е да се смени огледалото в купето от ръчно затъмняване с автоматично.
Най-вече се чудя дали му трябва на новото огледало, някакво захранване и ако да дали буксата ще е там?
Колата е Volvo S60 173 коня 2007 година.
Dakata Wrote:Здравейте,
искам да питам възможно ли е да се смени огледалото в купето от ръчно затъмняване с автоматично.
Най-вече се чудя дали му трябва на новото огледало, някакво захранване и ако да дали буксата ще е там?
Колата е Volvo S60 173 коня 2007 година.


Може, но цената няма да ти хареса. Ако не се лъжа само модула е над 1000лв, трябва и софтуер.
С втора употреба не става.
Здравейте

Именно, за това питам, за втора употреба. Намерил съм едно огледало от колега във форума. Ако ми кажете къде е модула, мога да говоря и него да взема, а за софтуера, ако някой може да помогне нека каже.
А може ли да се намери схема на монтажа или някаква документация на PDF или link, бих бил много благодарен.

Благодаря предварително,
Йордан
Dakata Wrote:Здравейте

Именно, за това питам, за втора употреба. Намерил съм едно огледало от колега във форума. Ако ми кажете къде е модула, мога да говоря и него да взема, а за софтуера, ако някой може да помогне нека каже.
А може ли да се намери схема на монтажа или някаква документация на PDF или link, бих бил много благодарен.

Благодаря предварително,
Йордан


Вътре в огледалото.
Пак ще се повторя - с втора употреба не става. Модула е елемент от системата за сигурност на колата и един път програмиран втори път няма как да се препрограмира, Вътре е и приемника за дистанционните на колата. Единствения начин е ново огледало програмиране в МП, обучаване на дистанционните на ново.
Така и така ще се дават много пари, ако си с ръчни скорости що не сложиш автомат?!? Шегичка, Big Grin по-добре не се занимавай Big Grin
Не вярвах, че е толкова трудна задача. Все пак е едно огледало. Но ОК щом казвате, че е значи е. Трябва явно да си търся друг начин за решаване на проблема с нощното заслепяване.
Аз си сложих щоричка, просто перфектно решение. Ако не я искаш може да я свалиш/
Dakata Wrote:Не вярвах, че е толкова трудна задача. Все пак е едно огледало. Но ОК щом казвате, че е значи е. Трябва явно да си търся друг начин за решаване на проблема с нощното заслепяване.
Колега, няма ли едно лостче отдолу/отзад на огледалото - то е за превключване на нощен режим Wink .
Лостчето го имат коли от 80-те години, но то не е за нощен режим, а за промяна на ъгъла и посредством тази промяна задният водач не те заслепява. И да има го 100% след като не е автоматично.
Знам, че е с промянa на ъгъла, но се налага само нощно време - затова го кръстих "нощен режим".
Pages: 1 2