Волво Клуб - България

Full Version: Вибрации на двигателя S40 1.9TD
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

от скоро забелязвам, че имам вибрации в купето на празен ход.Понякога са доста силни друг път почти не се усещат.Може би си внушавам, но ми се струва, че когато колата е наклонена на някъде (ляво/дясно) вибрациите са по-лесно забележими.Също така ми ми прави впечатление, че когато минавам през неравности се чува хлопане.Съмнявам се дали тези симптоми не водят към едно и също нещо - тампон на двигателя(може би този от към ангренажния ремък).Сменени са ми долните тампони на гредата под скоростната кутия + всички тампони по окачването + накрайници и шарнири.Как да диагностицирам по-точно проблема?

Поздрави

п.п. Волвото е 1.9 TD 1997ма
Точно този тампон до ангренажа ти прави мизерии.Смъкни го,и сам ще видиш къде му е проблема.
vil4an76 Wrote:Точно този тампон до ангренажа ти прави мизерии.Смъкни го,и сам ще видиш къде му е проблема.

Благодаря ти за отговора, vilan76.
Дали трябва да се подпре двигателя отдолу (и как) при махане на въпросния тампон?
Можеш да подпреш двигателят отдолу с един крик тип крокодил,като върху крика сложиш някакво парче дъска.
И по възможност подпирането да не е под картера.