Волво Клуб - България

Full Version: Аларма за Volvo S40 II
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

От тази седмица и аз съм собственик на Volvo S40 II. Едно от първите неща които направих е каско, но за да важи при кражба трябва да сложа аларма.
Автомобилът явно няма заводкса такава или поне аз не разбрах как да я активирам. LED-ът до предното стъкло никога не мига. Тестовете от "Owners Manual"-a не доведаха до резултат - никой един от тях не я разпищя.
Поради тази причина се налага да сложа допълнителна аларма. Бихте ли ме насочили към сервиз (за София става въпрос, евентуално Стара Загора) в който ще си свършат работата качествено, а не просто да ми вземат парите? Има ли вариант при който за активиране/деактивиране на алармата да си използвам оригиналния ключ/дистанционно, а да не трябва да изполвам допълнително дистанционно (което в повечето случаи прилича на играчка от зрънчо)?
arto Wrote:Здравейте,

От тази седмица и аз съм собственик на Volvo S40 II. Едно от първите неща които направих е каско, но за да важи при кражба трябва да сложа аларма.
Автомобилът явно няма заводкса такава или поне аз не разбрах как да я активирам. LED-ът до предното стъкло никога не мига. Тестовете от "Owners Manual"-a не доведаха до резултат - никой един от тях не я разпищя.
Поради тази причина се налага да сложа допълнителна аларма. Бихте ли ме насочили към сервиз (за София става въпрос, евентуално Стара Загора) в който ще си свършат работата качествено, а не просто да ми вземат парите? Има ли вариант при който за активиране/деактивиране на алармата да си използвам оригиналния ключ/дистанционно, а да не трябва да изполвам допълнително дистанционно (което в повечето случаи прилича на играчка от зрънчо)?

Здравей колега,
аз пък направих следното - понеже Волво е марката, която най-не се краде след Кьонигсега у нас Big Grin реших че ми е безполезна.
Така в името на каското сложих възможно най-евтината, чиито дистанционно седи в жабката целогодишно и го вадя в деня на оглед - така вече 4 години....
Аз все пак бих бил по-настойчив в определяне дали наистина липсва фабричната аларма, или самата тя има някакъв проблем(изтощен акумулатора който си е само за нея, деактивирана софтуерно или някаква друга причина поради която не работи). Всяка намеса в инсталацията на автомобила крие известни рискове, особено извършена от неподходящи лица!
Ако някой се интересува и чете темата - да може без допълнително дистанционно. Слага се така наречената интерфейсна аларма, която се управлява от оригиналния ключ. Smile
Малко по-подробно. Кой я монтира тази "интерфейсна" аларма? Вие лично присъствувахте ли на монтажа?
Малко повече инфо относно къде, как, на каква цена се слага, и как точно се управлява от ключа?
pamporov Wrote:Малко по-подробно. Кой я монтира тази "интерфейсна" аларма? Вие лично присъствувахте ли на монтажа?

Ако те интересува в кой точно сервиз сложих моята ми пиши на ЛС, иначе звъннах на 5-6 алармаджии, които намерих в google и всички казаха, че няма проблем да ми сложат такава. Не присъствах на монтажа, който продължи цял ден.


stifunkata Wrote:Малко повече инфо относно къде, как, на каква цена се слага, и как точно се управлява от ключа?

Най-евтините които намерих започваха от 130лв, може би най-много стигаха до към 400. Зависи от самите функции и качество на алармата. Относно управлението - натискаш копчето за заключване и се активира, отключваш и се деактивира. Big Grin Ако се интересуваш от точния принцип на работа не го знам. Тук има някакво общо обяснение.
Благодаря Smile
Не, не ме интересува къде са ти я сложили, колата ми си има фабрична. Просто за момент ми мина през ума да не би да са активирали фабричната аларма........
Ако съм полезен, преди 2 г. сложих такава към 250 лв. беше - интерфейсна. аз нямам мигаща лампа монтирана, новата си върви с такава. Мисля даже че беше българска. Има добавен клаксон, не свири с фабричните.