Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с ABS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
притежавам волво S60 2,4 bi fuel 140 коня 2002 фгодина. Отскоро имам проблем със съобщения на борд компютъра, че имам проблем с ABS системата. Излиза ми надпис проблем със спирачките намали скоростта. Спирачки имам и ABS действа но надписа се появява и изчезва когато си иска. На диагностика нямаше някакви отчетени грешки до днес където ми даде следното съобщение връзка двигател с ABS прекъсва и Сензор на педала за спирачката - сигналът е неприемлив.

Някой с такъв проблем за някакви идеи какво е положението и какво трябва да направя? Благодаря предварително
Нищо особено.
Сменя се сензора на педала на спирачката и нещата приключват.
Намира се отляво на сервото. Струва около 60 лв. нов.
И бяха два вида - с 2 или 3 пина, според сервото и системата STC/DSTC.
Това е лесния и евтин вариант.

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.bg/search?q=brake+pedal+sensor+volvo+s60&biw=1093&bih=461&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJneCJpcDKAhVDXCwKHc1TAEYQ_AUIBygB">https://www.google.bg/search?q=brake+pe ... YQ_AUIBygB</a><!-- m -->
от линка който си дал най-отгоре виждам такъв датчик, който смених само че на сервото 1:1. Само,че той беше при двигателя не при педала на спирачките. Или бъркам нещо?
Може ли да напишеш точно какви са грешките.
Загубата на комуникация с ABS модула, за която пишеш означава вероятен дефект на ABS модула.
FOREST Wrote:от линка който си дал най-отгоре виждам такъв датчик, който смених само че на сервото 1:1. Само,че той беше при двигателя не при педала на спирачките. Или бъркам нещо?
Намира се при сервото,но е за спирачките.Проблема с ABS се съмнявам да е от въпросния датчик.Възможно е да имаш два проблема,но най-добре си я закачи на VIDA!
Tisho Wrote:Може ли да напишеш точно какви са грешките.
Загубата на комуникация с ABS модула, за която пишеш означава вероятен дефект на ABS модула.
Дава грешка А 028 с надпис връзка с двигател АБС - прекъсва