Волво Клуб - България

Full Version: Питане за Волво В50 с дефектирало турбо 2,0 Д
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги

Намерих едно Волво в50,с дефектирало турбо.
Колата е 2,0Д 136 коня,2005 година 207 хил . км. Summum изпълнение.
Та собственика ми каза ,че мотора е въртял около 10 секунди,след като турбото е дефектирало.
Мотора въртял,но не давал никакви признаци на живот.
Дали е възможно да са се пробили буталата от навлязлото двигателно масло?
При огледа какво трябва да внимавам.
Събота ще отида да я видя.
Ако се споразумеем за цената може да я взема.
Ще бъде голяма играчка и въобще дали си струва?

Благодаря за отговорите
Т.е от скапана турбина е направила маслено горене и собственика не я е угасил?
bg_tiger1978 Wrote:Т.е от скапана турбина е направила маслено горене и собственика не я е угасил?
Благодаря за бързият отговор
Досега не съм се сблъскал с такива щети ,и не знам какво е характерно.
Обявената цена е 3200 евро ,но мисля да го смъкна на 1500 евро .
Ако я взема за 1500 евро ,ремонта ми се струва ще бъде поне 2000 евро?
Или един мотор да намеря от тотал щета автомобил?
tocilios Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Т.е от скапана турбина е направила маслено горене и собственика не я е угасил?
Благодаря за бързият отговор
Досега не съм се сблъскал с такива щети ,и не знам какво е характерно.
Обявената цена е 3200 евро ,но мисля да го смъкна на 1500 евро .
Ако я взема за 1500 евро ,ремонта ми се струва ще бъде поне 2000 евро?
Или един мотор да намеря от тотал щета автомобил?

Интересно ми е как смяташ да му намалиш цената на половина :roll: , но ако смяташ, че ще стане действай. ако нямаш човек в сервиз, на когото да разчиташ, според мен не се захващай. В Европа тези неща винаги са сума заради труда. Аз като се замисля, на тази цена вече можеш да намериш подобно Волво в движение, може би малко по-скъпо но...
JMI Wrote:
tocilios Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Т.е от скапана турбина е направила маслено горене и собственика не я е угасил?
Благодаря за бързият отговор
Досега не съм се сблъскал с такива щети ,и не знам какво е характерно.
Обявената цена е 3200 евро ,но мисля да го смъкна на 1500 евро .
Ако я взема за 1500 евро ,ремонта ми се струва ще бъде поне 2000 евро?
Или един мотор да намеря от тотал щета автомобил?

Интересно ми е как смяташ да му намалиш цената на половина :roll: , но ако смяташ, че ще стане действай. ако нямаш човек в сервиз, на когото да разчиташ, според мен не се захващай. В Европа тези неща винаги са сума заради труда. Аз като се замисля, на тази цена вече можеш да намериш подобно Волво в движение, може би малко по-скъпо но...
За цената има основателна причина,повреда в мотора.Колата стой от поне 3 4 месеца.Труда е от мен,имам място къде да я от ремонтирам.Ако има нещо по електрониката във Волво сервиза имам човек .Сегашното ми Волво В40 2001 така го купих.Но имаше доста за оправяне,по окачването и други козметики.Но за сега съм доволен,само тампона на скоростната кутия потропва малко,но не е болка за умиране .
Здравейте колеги и хубав ден
Вчера след дълго чакане на видата от Хонконг .
Направих оглед на колата .Прочетох изтрих грешките които можеха да се изтрият.
Но останаха още грешки
Една от тях е ЕЦМ- 242Ф дизел париткел филтър запушен
Реле на подгревните свещи няма връзка и още много други.
Погледнах агренажа не е скъсан.Завъртях мотора иска му се да запали,но до там .Неможах много да гледам мисля си за двете дроселови клапи.
Но така и не се разбрахме за цената с продавача.
Всичко,което е като периферия около турбото,включително датчици,дроселови клапи,гарнитури е заминало колега и не си струва даже за 1000 Евро да го вземеш,освен като купе(като донор,за сериозно ударена кола.Вътре в двигателя е мазало и ще падне сериозна ревизия.
Kangalov Wrote:Всичко,което е като периферия около турбото,включително датчици,дроселови клапи,гарнитури е заминало колега и не си струва даже за 1000 Евро да го вземеш,освен като купе(като донор,за сериозно ударена кола.Вътре в двигателя е мазало и ще падне сериозна ревизия.
Благодаря колега
Нещо ме беше жегнало вътрешно и реших да си почеша егото.
Има едно ударено Волво в Мюнхен и тая е в Сакт Пьолтен Австрия,но като се замисли човек не си струва от 2 коли една да се прави.
Иначе е пълна с екстрите за Модела .
Поздрави