Волво Клуб - България

Full Version: Инфоцентър - уточнение за поставяне
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте!

Четох из темите относно поставянето на инфоцентър във версии, които нямат фабрично такъв/става въпрос за S/V 40/.
Въпроса ми е има ли значение какъв ще е километража/ясно е че ще е с електронен нивомер на горивото/. Доколкото знам има и вариант на километраж, който е със стрелки за нивото на бензина, но има активен дисплей отдолу, който показва външна температура и разхода, ако не се лъжа.
Моля, ако може малко информация за това колко вида километража има, които могат да се поставят и разликите помежду им.
Другият въпрос е свързан с копчето на инфоцентъра - има два вида /поне аз толкова видях/ на старата и новата версия.
Има ли различни модификации на това от 96-2000 година версиите.
Задължително ли трябва да се слага конзолата, която има отделен отвор за него или може да си сложи и в обикновенната с велурената ниша. Ще стои ли нормално там.
На всички модели ли има кабели фабрично за свързване на инфоцентър.

Тези неща ли са необходими за монтаж на инфоцентър при моята кола Volvo V40 2.0 139Hp/103kW 1997г.
Ако нещо пропускам ме поправете.
1. Бутон инфоцентър
2. Километраж
3. Конзола с отвор за бутона на инфоцентъра.

Благодаря за помощта предварително Smile
Бутоните са 2 вида до 2000. До 98 и след 98 .Не знам софтуерно дали имат разлика. Панела може да остане същия.Копчето влиза идеално.Ще ти трябва и сензор за външна температура.За да си 100 % спокоен, че всичко ще бъде ок и показанията ще отговарят,търси от кола със същия двигател като твоята. За да видиш дали имаш кабел за инфо центъра свали панела и търси отзад. Куплунга е бял и е закачен за гърба на панела. <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=21342&hilit=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6+%D0%BD%D0%B0+%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE+%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 1%8A%D1%80</a><!-- m -->
Благодаря за отговора колега Smile
А има ли разлика в километражите, които са с максимална скорост 240 и 260 км/ч, тъй като намирам само такива навсякъде за тази година призводство.
Ако се сложи такъв предполагам няма да има разминаване в отчитането на скоростта :roll:
Най-много да не ти отчита температурата на охладителната течност ...
Ако позная пиши да те насоча към правилния човек.
Smile
А относно сензора за външна температура има ли прекарано окабеляване фабрично или аз трябва да си го правя.
Нещо специфично там относно букси, местоположение и т.н. /на линка се намира пред радиатора/,за да си спестя главоболия ако е възможно Smile
При мен имаше , вероятно и при теб ще има
Тези неща ли са необходими за монтаж на инфоцентър при моята кола Volvo V40 2.0 139Hp/103kW 1997г.
Ако нещо пропускам ме поправете.
1. Бутон инфоцентър
2. Километраж
3. Конзола с отвор за бутона на инфоцентъра.
това е всичко което ти трябва . Ако си имал външна температура всичко е ок ако не трябва ти и датчик.
Наистина има два вида километражи за инфо-център за фаза 1 и фаза 2 и съответно два вида бутони за управление. Първия се вгражда безпроблемно, но другия вид, който е от фаза 2 е леееко проблемен. Споделям личен опит.
100Y0 Wrote:Наистина има два вида километражи за инфо-център за фаза 1 и фаза 2 и съответно два вида бутони за управление. Първия се вгражда безпроблемно, но другия вид, който е от фаза 2 е леееко проблемен. Споделям личен опит.

А, ЧОВЕКА се издаде сам ... Wink
Между другото ми се искаше да поясня как точно се сменя километража без да се маха волана, тъй като не видях описана точната процедура а само, че е възможно.

1.Сваляте волана в най долна позиция
2.Махате двете пластмаси около лостовете на волана.
3.Сваляте пластмасата пред километража.
... и тука е забавното вече Smile
4.Разглобявате километража поетапно докато е още вътре, като махате първо стъклото и после черната пластмаса под нея, така че да остане ``по стрелки`` само :Р
Първо измъквате стъклото внимателно и после вече откачате черната пластмаса и изваждате и нея.
През цялото време внимавате да не счупите някое краче от тези, които се щракват в отворите предвидени за тях на километража.
Накраят изваждате внимателно километража и по обратната процедура слагате новият такъв Smile
И си проверете с мултицет крушките дали светят, че аз се наиграх и сега трябва да го свалям наново :lol:
Pages: 1 2