Волво Клуб - България

Full Version: Volvo V50 R-Design
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте на всички,
Честита Баба Марта! Живи и здрави, весели, засмени Smile Smile Smile
Искам да попитам, понеже търсих из нета инфо, но никъде не открих конкретно това което ме интересува.
Та става въпрос, може ли някой да каже за модела V50 от коя година започва да се работи версията R-Design и то по-конкретно за бензиновите мотори.
Харесал съм си едно такова 2005 година, 2,4 /140 к.с./,но ме съмнява, че само решетката му е сменена с логото на R-Design, а останалото си е стандартното оборудване.
Ще се радвам и ако също така ми дадете съвет какво да гледам и да слушам по време на огледа. Знам, че бензиновите са по-редки, но всяка информация би била полезна по въпроса.
Благодаря предварително
Здравей! Петцилиндрово бензиново Волво е винаги добър избор. Много здрав мотор и подходящ за алтернативни горива Wink Доколкото знам винаги е имало някакъв спортен пакет като допълнително обурудване, но R-design точно е след фейслифта от 2009а моделна година. Ако колата е в добро състояние това не е фатално Smile Слушай за неравномерна работа на мотора и течове и очите широко отворени за знаци за превъртани км. Другото на диагностика.
Колата е бензин с монтирана газова система, внос от Италия, другата седмица ще ходя на оглед, но понеже офертата беше 2005 година с гриф R-Design и предната решетка беше такава, ми стана странно, понеже вътре салона си беше стандартен, но както и да е. Да е в добро състояние колата, другото не е важно Smile
zimmermann Wrote:Здравейте на всички,
но ме съмнява, че само решетката му е сменена с логото на R-Design, а останалото си е стандартното оборудване.

Принципно таблото трябва да е в синьо, воланът е спортен, педалите са алуминиеви.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://s322.photobucket.com/user/kirium_2008/media/P1010093.jpg.html">http://s322.photobucket.com/user/kirium ... 3.jpg.html</a><!-- m -->

Но май преди 2008 г. и аз не съм виждал R-Design.
Моето мнение е, че това дали е или не е R-Design, би трябвало да е най-малкият проблем, стига, разбира се, да не надуват цената само заради това.
Да, този волан съм го виждал, но мисля че беше за модели след 2008. За това и изпитах съмнение конкретно за този автомобил, понеже е 2005-та Smile
Благодаря Ви за бързите отговори, ще се радвам на още някой съвет от Вас, другото мога да Ви споделя след огледа, след седмица
Момчета,
друго се сетих, което не ми е ясно и искам да питам. Чета тука из форума, за системата DPF и за проблемите с нея, как губела мощност колата, как се чистил филтърът, какви специални течности и консумативи искала и т.н. Само не ми стана ясно, какво точно е това животно DPF и на всички модели ли го има или май само се отнася за дизеловите ???
Smile
diesel particulate filter или по нашенски - филтър за твърди частици, на бензинова кола такова животно нЕма ;-)
а а а... по-добре Smile че страх ме беше хванал от туй животно Big Grin Big Grin Big Grin
Само внимавай да не хванеш животното "149 хиляди километра", а реално да са по две. Този мотор има ресурс, но все пак ... Вин проверка във Фото Мое е добра идея.
Почти съм сигурен че е поне на 300 000 да не кажа и повече. Като гледам в немското мобиле, 3-4 годишни коли Volvo с по на 300 - 400 000 км :O Имам чувството, че тази марка на запад се купува от тези които въртят по много километри и като им навъртят за норматив няколкостотин хиляди и ги продават на наште търговци, после ние да им се радваме...
Какво е "Вин проверка във Мото Пфое", може ли в друг сервиз?
То и проверка в сервиз, преди покупката от автокъщата, едва ли търговеца ще се съгласи...
Pages: 1 2 3 4