Волво Клуб - България

Full Version: S80 автоматично наклоняване на огледало при движение назад
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

Имам една питанка за една глезотийка. Според книжката на колата, моделът (S80 2009) като опция може да има функция, с която при включване на задна предавка и избиране на L или R копчето за странично огледало, то се наклонява надолу, давайки по-добра видимост. Щом питам, очевидно при мен не се получава Wink Огледалата са ми с автоматично прибиране, при заключване на колата. Въпросът ми е, дали функцията за наклоняване зависи само от софтуер или е необходимо и още нещо?

Това е в книжката:
Quote:Tilting the door mirror when parking
(option)

The door mirrors can be tilted down to help
give the driver a better view along the sides of
the vehicle, for example when parallel parking.
To acitvate this function, select reverse gear
and press the L or R mirror control button to tilt
the mirror down.
The door mirror will reset to its normal position:
• after 10 seconds when reverse is disen-
gaged and the car remains stopped.
• immediately when reverse is disengaged
and the vehicle's forward speed exceeds
approximately 6 mph (10 km/h).
• immediately if you press the correspond-
ing L or R button again.
• when the engine is turned off.
• when the side mirrors are folded in.
Опцията е възможна САМО за коли с огледала с памет и само срещу допълнително заплащане за софтуер.
Разрови из нета има правени опити за постигане на този ефект с различни подходи, Някои са успешни но повечето са на недостъпни езици /различни от английски и руски/
Четох и при повечето, вариантът е бил да си настроят огледалата на една от позициите за настройки при седлаката. Ако не бъркам, огледала с памет = ел. седалки с памет. Много търсих, но не намерих друго решение, но сега получавам отговор, за което благодаря. Аз нямам ел. седалки, съответно - забравям Smile Ако беше само за софтуер, щях да си го платя.
Имането не ел. седалки с памет не гарантира че и огледалата са с памет. Иначе правилно си хванал зависимостта със седалките - седалката помни позициите и на седалка и на огледало и командва огледалото, ако ако обаче има какво да командва Smile
Много коли са със ел седалки с памет но без огледала с памет.
Абе ... много неща се наслагват да трябва да има човек за да се получи.
С две думи "Майсторе, я вземи да ми зашиеш един балтон на туй копче"
Следва емотикона "жълто човече отпиващо голяма глътка бира и въздъхващо не много тежко" ... здраве да е Big Grin
Абе не че тука не сме се събрали шивачи на балтони по размер на копчето, ама тая цел ми се види прекалено семпла за средствата за постигането й ...
Пита ли в Мото Пфое?
Гледам софтуерът за огледалата е 25 долара. Едва ли е много по скъпа тази екстра.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvopartswebstore.com/showAssembly.aspx?ukey_assembly=1192267&ukey_make=865&ukey_model=12010&modelYear=2009&ukey_trimLevel=11154&searchString=rear%20view%20mirror">http://www.volvopartswebstore.com/showA ... w%20mirror</a><!-- m -->
Още не съм. Софтуерът си е толкова. Преди няколко месеца се беше шашнал климатикът. Действаше като усилвател на външната температура, т.е. ако е студено - духаше по-студено и съответно ако е топло - по-топло. Решението беше нов софтуер, който струваше към 50 лв. май и всичко е наред. Идеята ми беше дали само зависи от софтуер тази екстричка, но ако върви само с хиляда други неща, наистина не си струва. Както yuckuJackD казва, идеята е твърде семпла за да оправдае наливането на 3-4 торби пари за постигането ѝ.
При мен се получава както споменахте със памета на седалката.
На позиция 2 съм си запаметил настройка за паркиране която ми сваля огледалата надоло.
Днес обслужих волвозилото. Не, че ще го изненадам, но от МП потвърдиха казаното от УискиДжак.
Не се бях замислял, че огледалото трябва да помни къде да се върне, след изключване от задна.
Pages: 1 2