Волво Клуб - България

Full Version: За търсачката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
много често като се опитам да търся нещо и получавам следното съобщение: Вие не можете да търсите в момента, моля опитайте след няколко минути.
На практика почти не мога да ползвам търсачката. Въпросът ми е при вас как е? Само при мен ли е този проблем или сървърът е претоварен и не смогва със заявките?
Освен това като тръгна търсачката един път се оказа, че има ограничение за не по малко от 5 буквена дума. Бях задал 'ляв стоп' и отказа да търси.
Не може ли да се премахне това ограничение и да се сведе до това да не е празно полето?
Не е само при Вас.
Пробвайте да сложите в кавички търсената фраза, защото предполагам, че проблемът на търсачката ѝ е, че вижда една дума от 3 и една от 4 букви. Освен това преместете отметката на "Търси за всички въведени думи". В противен случай ще изкара всичко, което съдържа една от двете думи, но не е сигурно, че ще намери резултат с двете едновременно.
От опит мога да кажа, че ако се свали лимита, търсачката става толкова полезна, колкото и ако я няма изобщо, защото ще изкарва всякакви, на пръв поглед, несвързани с търсенето резултати.

Редакция... пробвах... не става. Пак отчита, че няма дума от 5 букви...
А пробвахте ли да сложите един + преди да напишете търсеното? Wink
Благодаря за съветите,
Не успях да се преборя с търсачката, но поне проблема си реших .
И аз се сблъсках току-що с този проблем. Ту търси, ту не. Доста е неприятно, особено като търсиш нещо СПЕШНО XDDDD
Pisobella Wrote:И аз се сблъсках току-що с този проблем. Ту търси, ту не. Доста е неприятно, особено като търсиш нещо СПЕШНО XDDDD

Това да е проблема. Smile

Ще се оправи и това, но ще е след като се ъпдейтне форума. Wink


Промених малко настройките на търсачката, трябва обаче да се има в предвид следното:
1. Сървъра е настроен така, че при flood(например отваряте форума и натискате и задържате бутон F5, ако желаете да пробвате как работи тази функция Tongue ) или отворени над 25 прозореца/таб сочещи към форума - следва 30 минути почивка на отворилото ги IP. Smile При нормална работа с форума тоест отворени няколко прозореца и четене и писане в форума няма да се забелязват тези рестрикции.

2. Търсачката е настроена да позволява търсене през 30 секунди. Тоест ако сте търсили нещо, следващото търсене, което ще ви позволи системата ще е след 30 секунди. Горе долу това е времето, което е необходимо на човек да прецени дали търсените резултати са тези които търси и ако реши да повтори.
Ами на мен ми се получи, когато направя търсене и ми излязат няколко страници резултати. Като натисна на следващата страница ми излиза въпросното съобщение, което явно се генерира като "ново търсене"? Сега разбирам логиката на появяване на съобщението.
Съвсем спокойно и под 30 секунди се справям да прегледам заглавията на темите и мненията в една страница (зависи от резултатите, разбира се), за да премина на следващата.
Не би било лошо самото съобщение да казва да направиш търсене след 30 секунди (няколкото минутки са доста неопределени:") - ако не си бот, то поне да знаеш защо и какво, а не че търсачката е счупена и просто не работи....
Аз лично след третия път с такова съобщение просто се отказах да ползвам търсачката и поразгледах форума доколкото можах ..... Smile
Pisobella Wrote:Ами на мен ми се получи, когато направя търсене и ми излязат няколко страници резултати. Като натисна на следващата страница ми излиза въпросното съобщение, което явно се генерира като "ново търсене"? Сега разбирам логиката на появяване на съобщението.
Съвсем спокойно и под 30 секунди се справям да прегледам заглавията на темите и мненията в една страница (зависи от резултатите, разбира се), за да премина на следващата.
Не би било лошо самото съобщение да казва да направиш търсене след 30 секунди (няколкото минутки са доста неопределени:") - ако не си бот, то поне да знаеш защо и какво, а не че търсачката е счупена и просто не работи....
Аз лично след третия път с такова съобщение просто се отказах да ползвам търсачката и поразгледах форума доколкото можах ..... Smile


Тц. Не е това. Ровенето из резултатите не е търсене, търсенето е приключило и това което следва със смяната на страниците е ровене в списъка койте се е изгенерирал. Wink
Нещо друго се е случило. Можеш ли да кажеш дата и час на случилото се. Все трябва да има нещо записано из логовете. Smile
Ами аз писах Smile
16.07 - между 18:00 и 18:30 предполагам... може и малко преди 18ч до малко след 18:30 - не съм следила точно по кое време по минутки какво и как из форума Smile
Съобщението се получаваше или при опит да генерирам търсене (ясно защо) или при смяна на страниците - на няколко пъти.
Tisho Wrote:
Pisobella Wrote:И аз се сблъсках току-що с този проблем. Ту търси, ту не. Доста е неприятно, особено като търсиш нещо СПЕШНО XDDDD

Това да е проблема. Smile

Ще се оправи и това, но ще е след като се ъпдейтне форума. Wink


Промених малко настройките на търсачката, трябва обаче да се има в предвид следното:
1. Сървъра е настроен така, че при flood(например отваряте форума и натискате и задържате бутон F5, ако желаете да пробвате как работи тази функция Tongue ) или отворени над 25 прозореца/таб сочещи към форума - следва 30 минути почивка на отворилото ги IP. Smile При нормална работа с форума тоест отворени няколко прозореца и четене и писане в форума няма да се забелязват тези рестрикции.

2. Търсачката е настроена да позволява търсене през 30 секунди. Тоест ако сте търсили нещо, следващото търсене, което ще ви позволи системата ще е след 30 секунди. Горе долу това е времето, което е необходимо на човек да прецени дали търсените резултати са тези които търси и ако реши да повтори.


Доста странни рестрикции.
Някой като рови за нещо, за да не изгуби нишката отваря доста прозорци и лесно ще стигне 25.
30 секунди за търсене е прекалено много време. От 3 до 5 сек трябва да е това време.

А защо се затвори форумът - трябва да се логнеш, за да четеш?
Pages: 1 2