Волво Клуб - България

Full Version: Volvo v40 проблем с turbo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте тук съм да питам за Volvo v40 имам го от 2 години и от известно време при палене сама вдигаше обороти и онзи ден както карам вдигна високи обороти и изпуши. Та искам да попитам дали някой може да ми каже какъв е проблема.
Благодаря предварително.
LuchezarM. Wrote:Здравейте тук съм да питам за Volvo v40 имам го от 2 години и от известно време при палене сама вдигаше обороти и онзи ден както карам вдигна високи обороти и изпуши. Та искам да попитам дали някой може да ми каже какъв е проблема.
Благодаря предварително.
Провери турбото някъде на сервиз,че има опасност ако вкарва много масло в двигателя в един момент да го запали и да пръснеш мАторЯ!
Провери внимателно маркуча към турбото да не е спукан.
Ако симптомите ти са придружени с изчезващо масло понижена мощност и странен шум от към турбото диагнозата е ясна - Турбото е МЪРТВО!

reaktivnia Wrote:Провери внимателно маркуча към турбото да не е спукан.

Не виждам как при липса на налягане в системата колата ще вдига обороти, моля поясни.
momk0 Wrote:Не виждам как при липса на налягане в системата колата ще вдига обороти, моля поясни.
Ако вкарва масло в цилиндрите - то се пали и вдига оборотите.
pliva Wrote:
momk0 Wrote:Не виждам как при липса на налягане в системата колата ще вдига обороти, моля поясни.
Ако вкарва масло в цилиндрите - то се пали и вдига оборотите.


За мен е ясно кога и как става това, минал съм през това преди 3 години. Въпроса ми беше към reaktivnia и идеята му за скъсан въздуховод към турбината.
Ако е спукан въздуховод, ще пуши черно от недостиг на въздух, но няма да вдига обороти. разкачи тръбата за въздуха излизаща от турбото към интеркулера и виж колко масло има (трябва да е доста за да се получи тази ситуация)