Волво Клуб - България

Full Version: D5 - дебитомер ли се обажда?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
От няколко дни ми се появява любимия надпис на колата от близкото минало "Engine service required"
Да де - но колата не влиза в авариен нито светва оранжевото триъгълниче. Появява се абсолютно на случаен принцип даже веднъж почти като запалих колата още не бях тръгнал. Бяхме я закачили на Видата на колегата Стоян и там лъсна ECM - 1300 Дебитомерски истории.
Забелязах че когато ми светне грешката, колата става с една две идеи по чувствителна на подаване и отнемане на газ. Нормално когато махам крака от спирачката "мазно" намалява, а като светне грешка при махането от газта моментално и рязко намаля все едно е бензинка Москвич 426, което не ме притеснява чак толкова де... Big Grin
Та въпроса е дебитомера ли прави номера и става ли да се почисти и как?
SPAM: Ех, тоз дебитомер, сега за какво се обажда, за какво звъни, от къде ти намери номера, гада му с гад. Празници идват, той те притеснява мръсТника. :mrgreen: Кажи му, че ще му направиш вътрешен одит, да го видиш какви ги е вършил.
П.п.Има спрейчета за почистване на дебитомери....
Дебитомерът веднъж съм го чистил, преди да се монтира ГИ със спрей за карбуратори (фин обезмаслител). Доколкото помня около 8лв. беше флакона. Почистването му при мен, беше по препоръка на газаджията. В дебитомера вътре има 2-3 жички, пръскат се обилно и около тях вътрешната страна на корпуса, съхне бързо, после го монтирах (като е сух) и това беше процедурата с почистването при мен. Колата е В40 2004г., бензин. Успех Smile
bell Wrote:От няколко дни ми се появява любимия надпис на колата от близкото минало "Engine service required"
Да де - но колата не влиза в авариен нито светва оранжевото триъгълниче. Появява се абсолютно на случаен принцип даже веднъж почти като запалих колата още не бях тръгнал. Бяхме я закачили на Видата на колегата Стоян и там лъсна ECM - 1300 Дебитомерски истории.
Забелязах че когато ми светне грешката, колата става с една две идеи по чувствителна на подаване и отнемане на газ. Нормално когато махам крака от спирачката "мазно" намалява, а като светне грешка при махането от газта моментално и рязко намаля все едно е бензинка Москвич 426, което не ме притеснява чак толкова де... Big Grin
Та въпроса е дебитомера ли прави номера и става ли да се почисти и как?
Разкачи само буксата и напръскай пластинките с контактен спрей/разтворител на оксидации/.Може и с 4WD.
Продават се спрейове, предназначени специално за целта, но ефекта в 99% от случаите е краткотраен Cry
Ползвам това <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.avto.bim.bg/Sprei-za-pochistvane-na-debitomeri-i-EGR_pr54591.html">https://www.avto.bim.bg/Sprei-za-pochis ... 54591.html</a><!-- m --> и то редовно на всеки 3, 4к. Не знам какво е имал предвид колегата че ефекта е краткотраен, при положение, че спрейчето е за почистване на зацапан сензор, а не за поправяне на развален такъв Smile
Aнджък - през няколко седмици процедурата се повтаря, докато човек не си купи нов Mass Airflow Sensor.
На колко километра е записана грешката?
Пробвай да разкачиш MAF-a. Ако работи по добре с разкачен , май ще е в него проблема. Ако работи по зле няма да е маф и продължаваш с търсенето.

Нека ме поправят колегите ако греша Smile
traffic Wrote:На колко километра е записана грешката?
Пробвай да разкачиш MAF-a. Ако работи по добре с разкачен , май ще е в него проблема. Ако работи по зле няма да е маф и продължаваш с търсенето.

Нека ме поправят колегите ако греша Smile

Това с километрите не го разбрах...

Иначе днес сутринта разкачих МАФ-а още преди да запаля колата - преди да завърти двигателя ми излезна съобщението ЧЕК енджин и се отказах да я карам така...
Когато проверявате за грешки с видата изписва на колко километра е записана грешката. Например ти може да и правиш диагностика на 200000 км , а компа да е записал грешка още при 190000км ... това имах на предвид. По този начин ще разбереш от кога са започнали проблемите Smile .
На следващата среща ако искаш и ако не си решил проблема ще я разцъкаме по подробно .
п.п. съвсем нормално е таблото да светне като коледна елха няма страшно. после трием грешките и си като нов Big Grin
Pages: 1 2