Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S60 Bi-Fuel
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Преди 2 седмици си закупих Volvo S60 Bi-Fuel LPG, 2002г. докарана на ход от Холандия.
Иии със заводската му газ естествено се появи проблем или поне мисля, че проблема е там. Не съм много на "ти" с колите, за това ако може да ми обясните по като на малоумен Big Grin
Спрях се на Волво и не съжалявам, но след седмица каране ми изкочи следният проблем. Първоначално забелязах, че на 3та предавка нещо губи мощност, но не обърнах внимание, а и не го правеше постоянно. Ходих до Пловдив и по магистралата я изпънах с около 200. Добре си вървеше, автопилоти, работи, всичко беше наред. На другия ден вече се прояви същият проблем, но по сериозно и нямаше как да не забележа, че има нещо нередно. На 2ра и на 1ва предавка взе да придърпва и да губи мощност дори и при настъпан педал до края!
Първите дни след като установих проблем общо взето можех да карам (когато пробвах на газ) само с около 2-3000 оборота, но настъпя ли газта и скоростта и оборотите падаха до 1000 и надолу.. Естествено реших да не я мъча и минах само на бенз. Сега от време на време включвам газта да пробвам дали няма да се оправи като по чудо, но дори сякаш е по-зле и не може да държи и обороти до 2к. На бензин нямам проблем или поне ми се струва за сега да има. Сякаш е малко по-чувствителен и педала на газта ( и то от време на време, незнайно как ;d ), но все още не мога да определя дали губя мощност и на бензин. Може би един път набира по-бавно, друг по-бързо, ама това може да е от това, че съм много добър шофьор :lol: :lol:
Мисля да ходя до Пловдив за диагностика в Moto Pfohe, защото никъде нямат подходяща програма да я закачат и да видят проблема. Ходих при редица газ- майстори, но общо взето само ме препращаха. Единия от тях естествено ми каза, че е заводска и нямала компютър, защото била стара и не можели да я оправят, че и да я поддържат след това. Предложи ми да си купя нова газова, но това значи че все едно ще платя и за 2ра, понеже и цената не беше много ниска..
Та реших аз да търся други алтернативи и тайно се надявам, че проблема може и да не е много сериозен. Филътра го проверихме, но изглеждаше наред. Друго не се е гледало все още. Приемам всякакви съвети!

Благодаря на отзовалите се и поздрави,
Филип Tongue
Ако колата е заводска би фуел, търси майстора от град Септември, той е точният човек за проблемите с фабрична газова.
bg_tiger1978 Wrote:Ако колата е заводска би фуел, търси майстора от град Септември, той е точният човек за проблемите с фабрична газова.

Да, разбрах аз за този майстор, но мисля, че ще е редно първо да установя с точност какъв е проблема, а не да отида за едно, а да се окаже съвсем друго и положението да е само "гъз път и разходи да види" :mrgreen:
Здравей,
ако проблема се проявява само на газ, а на бензин всичко е ок се свържи с Янис от Септември - опиши му какви са признаците и той ще ти каже по телефона дали ще може да я оправи. До МП няма смисъл да ходиш - там няма да ти помогнат с газовата.
На ЛС ти бях писал, че може да е проблемна дроселовата клапа, но в такъв случай щяха да се проявяват мизериите и на бензин и на газ.
Поздрави
jtboev Wrote:Здравей,
ако проблема се проявява само на газ, а на бензин всичко е ок се свържи с Янис от Септември - опиши му какви са признаците и той ще ти каже по телефона дали ще може да я оправи. До МП няма смисъл да ходиш - там няма да ти помогнат с газовата.
На ЛС ти бях писал, че може да е проблемна дроселовата клапа, но в такъв случай щяха да се проявяват мизериите и на бензин и на газ.
Поздрави

Да, добре. Идеята беше да отида до МП, за да ми направят пълна диагностика да знам какво що има.. Но и там няма ли поне да могат да определят какъв е проблема на газовата? Не е нужно те да я оправят разбира се..
Поздрави