Волво Клуб - България

Full Version: Предпазни колани Волво с60 д5 2003
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги моля за помощ !!! Тъй като преди време с леки последствия се отвориха аирбеците след смяна на всички отворилисе с триене на грешки пак ми вади проблем с аирбега и след диагностика се оказа че , задните колани са много пренатегнати и затова излиза това съобщение . обаче аз какво направих , развих болта който държи колана откъм купето но колана не мърда на никаде нито се прибира нито се отпусна моля за съвет благодаря предварително Smile
Искаш да кажеш, че с Видата си изгърмял възглавниците??!
Искам да кажа че имаше малък удър отдолу и гръмнаха възглавниците но със предните колани няма проблем могат да се закопчават и пребират обратно но задните 3 не мърдат на никаде
Deligh7 Wrote:Искам да кажа че имаше малък удър отдолу и гръмнаха възглавниците но със предните колани няма проблем могат да се закопчават и пребират обратно но задните 3 не мърдат на никаде

Щом гръмнат възглавниците и модула е за смяна.
Има варианти за ремонт, но с тази система не е много препоръчително да се правят експерименти.
А задните колани - най вероятно са сработили пиро-патроните им.
Tisho Wrote:
Deligh7 Wrote:Искам да кажа че имаше малък удър отдолу и гръмнаха възглавниците но със предните колани няма проблем могат да се закопчават и пребират обратно но задните 3 не мърдат на никаде

Щом гръмнат възглавниците и модула е за смяна.
Има варианти за ремонт, но с тази система не е много препоръчително да се правят експерименти.
А задните колани - най вероятно са сработили пиро-патроните им.

При мен само шофьорската и пасажерската възглавница се отвориха смених цялото арматурно табло с възглавницата също и шофьорската възглавница но нищо друго несам сменил Теа пиропатрони на задните колани сменят ли се? от каде мога да ги намеря ? И колко струват?