Волво Клуб - България

Full Version: Монтиране на допълнително охлаждане на Aisin AW55/51SN
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Леееко да съживим темата с ъпдейт. Радиатора е монтиран. От два месеца наблюдения резултатите са следните:
Преди: градско София температура на маслото при мнооого спокойно каране - 100-105гр.
температура на маслото при ръчкане - показва се до 120гр и спирам да натиркам за да не скапя нещо
Ако пусна климатика темературите падаха с малко 3-5гр.

След: градско София температура на маслото при мнооого спокойно каране - 75-80гр.
температура на маслото при ръчкане - нещо не успява да мине 100гр Big Grin
Нагоре към черни връх със всичката газ - 110гр макс.

Относно монтажа са използвани фабрични отвори по колата(няма нищо допълнително пробивано), алуминев винкел, крепеж, високо-температурен маслоустойчив маркуч, немски скоби за него, креативност.

Свързан е последователно на заводското охлаждане, т.е. кутия-стоково охлаждане от воден радиатор-афтърмаркет радиатор-кутия. Има монтиран температурен датчик на изхода на маслото от кутията.

Извод: няма какво повече да желая, инвестицията си заслужава.
Нищо не бил пробивал, а винтоверта седи долу със свредло на него :mrgreen:

/Дупчил си винкела, ясно, ама не можах да ти го спестя Smile/
Big Grin Big Grin Big Grin ц ц ц ей наблюдателен човечец , добре де може и да съм пробил някоя дупка в алуминиевия профил Big Grin Tongue
Карай смело,аз повече от година карам с подобен радиатор,и съм много доволен,успех
Зимата пак да кажеш температурите, защото ако кутията работи студена ще трябва да правиш някакъв байпас за летен и зимен режим.
Ще има ъпдейт и в студовете Smile ... само да набия още някой друг температурен датчик в двигателния отсек Big Grin

п.п. ако работи по студена пречи ли и нещо?
Най вероятно ДА, след като минава през радиатора.
traffic Wrote:п.п. ако работи по студена пречи ли и нещо?
Разбира се че и пречи, едно от основните правила на автоматика е да не го настъпваш докато е студен. Допуски, температурни режими и т.н.
Момчета, според вас има ли нужда всеки такъв автоматик от допълнително охлаждане? Например, някой по-стар модел като 960 2.5?
Здравейте,

Къде могат да ми монтират такъв допълнителен радиатор на скоростната кутия?
Pages: 1 2 3