Волво Клуб - България

Full Version: Сработила система WHIPS S60 2004
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, след удар в задната част на автомобила (колегата не видял че спирам, тъкмо започнал да обядва докато шофира),
забелязах че шофьорската седалка се е отместила надолу и назад, установих и че не мога да я настроя както преди да ми бъде удобна,
забелязах че облегалката спрямо седалката се е отместила около 3-4см назад. След ровичкане в интернет, съм почти сигурен че е сработила системата за противокамшичен удар.
Ако някой е имал подобен проблем, би ли споделил, вярно ли е че само в оторизиран сервиз трябва да се прави ремонт на тази система?
Има ли ремонтен комплект за тази система който може да се поръча предварително, или трябва да се разглобява да се гледа какво е за смяна? и естествено ориентировъчна цена?
Благодаря!
RadoX Wrote:Здравейте колеги, след удар в задната част на автомобила (колегата не видял че спирам, тъкмо започнал да обядва докато шофира),
забелязах че шофьорската седалка се е отместила надолу и назад, установих и че не мога да я настроя както преди да ми бъде удобна,
забелязах че облегалката спрямо седалката се е отместила около 3-4см назад. След ровичкане в интернет, съм почти сигурен че е сработила системата за противокамшичен удар.
Ако някой е имал подобен проблем, би ли споделил, вярно ли е че само в оторизиран сервиз трябва да се прави ремонт на тази система?
Има ли ремонтен комплект за тази система който може да се поръча предварително, или трябва да се разглобява да се гледа какво е за смяна? и естествено ориентировъчна цена?
Благодаря!

Със сигурност е сработила. Сменят се едни пластини, които вървят заедно с няколко пружини и едни зелени пластмасови щифтове.
Междодругото погледни под седалката ако се търкалят едни счупени зелени щифтове то със сигурност е сработила системата против камшичен удар. Въпросните зелени щифтове са маркери, дали WHIPS е сработила, ако всичко е нормално то същите можеш да ги видиш като надигнеш леко тапицерията на облегалката ако си стоят добре закрепени - всичко е наред, но ако са строшени и падат само при повдигане на тапицерията - сработила WHIPS.
Номер 2 на картинката е ремонтния комплект - 31101355
31.84лв е в МП, но го нямат в наличност:
[attachment=46309]
Благодаря за изчерпателния отговор! Като я взема от бояджията ще я огледам още веднъж, но предполагам ще се поръчва този ремонтен комплект