Волво Клуб - България

Full Version: Климатик
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги , имам XC90 D5 и от известно време ми губи фреон климатика (за около 30 дни) бях на какви ли не майстори и не могат да открият проблема . Последно бях при едни момчета които уверено ми заявиха че проблемът е в изпарителя който е в в купето , но трябвало да се сваля цялото табло. Въпросът ми е някой сменял ли го е и дали се сваля всичко ? Питам понеже и тези не успяха да ме убедят че там е проблема ,понеже преди това ми бяха гледали конденза и той не беше оцветен.
Здравей Колега,
Приннципно се сваля таблото. Един съвет приятелски - не прави нищо докато не си напълно сигурен. Да се смени изпарителя е много работа и време. Маркучите на климатичната инсталация прегледани ли са както трябва? Колко бързо се губи фреона?
che4ef Wrote:Здравей Колега,
Приннципно се сваля таблото. Един съвет приятелски - не прави нищо докато не си напълно сигурен. Да се смени изпарителя е много работа и време. Маркучите на климатичната инсталация прегледани ли са както трябва? Колко бързо се губи фреона?
Когато е много топло го губи за около 10 дена ,иначе около 25-30 дена но системата се вакумира преди да я заредят. Това ме кара да се замисля дали е от изпарителя.
Такива течове са най-трудни за откриване. Ако системата оставена ли е поне за 20 - 30 мин само на вакуум за да се види че държи? Уплътнения сменяни ли са някъде или нищо не е пипано? Кажи от къде си, за да те насочат колегите към който трябва. Реално само това може да се направи тука. Ако има и някой който да разбира от климатици за да погледне ще е още по-добре.
che4ef Wrote:Такива течове са най-трудни за откриване. Ако системата оставена ли е поне за 20 - 30 мин само на вакуум за да се види че държи? Уплътнения сменяни ли са някъде или нищо не е пипано? Кажи от къде си, за да те насочат колегите към който трябва. Реално само това може да се направи тука. Ако има и някой който да разбира от климатици за да погледне ще е още по-добре.
От Пловдив съм . Уплътнения не са сменяни.