Волво Клуб - България

Full Version: Имате ли кал под капака на вашето ХС70?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги ,
Няколко пъти след каране по черни / кални пътища, ми прави впечатление, че двигателят и капака изглеждат така: http://sokolot.snimka.bg/automobiles/kal...3.37136892
Гледах отдолу и не видях да липсва някоя пластмаса.
Според мен, просто нещо не е доизмислено, влиза кал и после ролките и ремъка я разхвърлят навсякъде.
Имате ли подобно неудобство при вас и ако да, има ли решение?
Зависи докъде си я накиснал, виждал съм и кал по тавана от вътрешната страна. :mrgreen:


А на някой руски машини ми се е налагало да отварям вратите за да се оттече. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Кората под двигателя читава ли е?За шест години не съм виждал подобно нещо на моето!
Изглежда читава. Гледах да не липсва някоя пластмаса или протектор, но не видях нещо да не си е на мястото.
Явно ще трябва да намеря някой колега със същия двигател да сравним.
При off-road изпълнения може да има и кал в ушите, както написа Тишо Wink

Достатъчно е само веднъж да е пльоснала, перката да е подхванала със струята мръсотията и да попадне на необясними места.
Ако при градско шофиране се мърля - може да се търси някаква причина, но според мен това е нормално.
Мяза ми на вода която ремъка е развъртял и оплискал по капака. Явно си наджапал малко повече.
Вкарал си вода през решетката, перката я е дозасилила, а ремъка я е разнесъл. Май не си карал много off-road... Имах кални пръски на ръчката на скоростния лост при положение че карам със затворени прозорци като цяло. Е явно съм отворил за да погледна къде стъпва гумата и някак си е вкарало в купето. Дали нямам дупка на тавана, хахахха