Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за окачването на S40 II
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, колеги. Имам следната питанка, към собствениците на S40 04- , а може и другите да се включите, ако имате наблюдение. Дилемата е следната. Колко от вас, карат дадения модел с 17 цолови джанти и имат ли пряка съпоставка с 16-ки. Сега ще ви кажа и защо този въпрос. Аз съм с 17-ки. 205/50/17 и имам едно "тъпо" хлопане (лупане) и на двата моста, при преминаване на вдлъбнатини, най-вече, или на легнал полицай, когато гумата започне на пада към земята, т.е. при пропадане (така да го кажа) на самите мостове. Днес бях до сервиз във Враца, за друго допитване и ги накарах да погледнат и окачването, след което ми казаха, че е бетон и всичко е ОК. И сега следва, на какво се дължи това "лопане" и до колко е свързано със самите джанти. Ясно ми е, че е базирано на платформата на Фокус, но все пак ми е малко странен тоя звук.. Иначе съм доволен от возията, стегната и много стабилна, само да го нямаше тоя леко дразнещ звук. Казвам хлопане, или лупане, защото и аз точно немога да го определя с думи, но няма нищо металическо чукане, биене и т.н, затова и този странен въпрос, към останалите водачи на модела, да си направим сравнение. Smile
Хлопане, тропае или шляпане, мисля че и аз го имах и се дължи на ширината на гумата. Ако беше само в предницата веднага ти казвам кои тампони са отишли Wink
Е да, ама в сервиза казват, че всичко е бетон по окачването. Незнам до колко може да е от ширината на гумата, по скоро от височината й. Това хлопване, дето се чува го има и отпред и отзад със абсолютно еднакъв звук, който се предава и по купето и се чува и отвътре. Иначе по павете, чакъл или каквото и да е друго спи, но еле, когато гумите пропаднат в дупчица, вдлъбнатина, или подобно се чува тоя странен звук. Затова беше и въпроса, дали някой е правил съпоставка с 16 и 17 цола и има ли пободни звуци и разлики в тях. Smile
pachopacho Wrote:Хлопане, тропае или шляпане, мисля че и аз го имах и се дължи на ширината на гумата. Ако беше само в предницата веднага ти казвам кои тампони са отишли Wink

Слушам с интерес Smile
Здравейте колеги,имам v50 с два чифта оригинални джанти.
Едните са 17 цолови летни с гуми 205/50/17,с другите са 16 цолови с гуми 205/55/16.С 16-ките вози доста по-добре. Имал съм моменти на пречукване но е заради неравностите по пътя. Да не са тръгнали амортисьорите?
stifunkata Wrote:
pachopacho Wrote:Хлопане, тропае или шляпане, мисля че и аз го имах и се дължи на ширината на гумата. Ако беше само в предницата веднага ти казвам кои тампони са отишли Wink

Слушам с интерес Smile
Тампони на носач. Тегави са за смяна, трябва ти яка преса. Едните се режат за да се махнат (по големите)
И аз си мислех за амортисьори,защото моята като я зех биеха и двата предни на желязо. Погледни ги тях. Ако не са те и всичко др е здраво по предницата - тампони,както казага по-нагоре. Успех и да кажеш какво е било
sgel Wrote:И аз си мислех за амортисьори,защото моята като я зех биеха и двата предни на желязо. Погледни ги тях. Ако не са те и всичко др е здраво по предницата - тампони,както казага по-нагоре. Успех и да кажеш какво е било

Ам в случая, ако предположим, че са тампони на носач, няма ли да ги видят, а не да казват, че всичко е бетон .. ХМм. Но пак казвам, че звука не е на желязо, просто че тука едно потупване и от 2-та моста и 4-те гуми.
Отгоре на амортесцорите също има тампони. Като вдигнеш предния капак ,където се вижда гайка отдолу има тампон, може той да ти е за смяна.
Не знам какво точно те притеснява,но като минеш през дупка е нормално да се чува тупането от самите гуми.Все пак колата не лети във въздуха!
Pages: 1 2