Волво Клуб - България

Full Version: Българската инженерна мисъл
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Днес ми се наложи да сменям крушки на задните стопове на Volvo XC90. Самите стопове са хванати с по 2 9-сантиметрови гайки (номер на част 987140). Изглеждат ето така:

[Image: 42d4e0756f4b47f18ad8c5ac18fca162.png]

Само че не знам предишния собственик или някой от сервиз в който е носена колата явно е загубил едната такава гайка и цената от 15лв вероятно е била твърде висока. За това стопа беше хванат с това:

[Image: 03e7d91e11c2411191c9b5c188ed804b.png]

Това е малка гайка заварена за парче ламарина за удължение. Българския гений край няма.

Естествено реших да си сменя гайката с оригинална, без значение каква е цената и бях приятно изненадан от яко намаление в Мото Пфое. Взех я за 1.03лв вместо 15. Кеф.
Много добро попадение. Поне човека се е постарал да го закрепи, а не го е оставил само на една гайка. Афтърмаркет отвсякъде.
OMG... Confusedhock:
Добре, че не се е строшила заварката при развиването, че не си представям как това чудо би могло да се извади от там без да се счупи нещо.
Сега се замислих - прав си. Аз както тръгнах с клещите чобанската да го вадя... То не че имаше друг начин, де. Ламаринката не беше с форма за никакъв инструмент. Сега почвам да се чудя как са я затегнали. о_О