Волво Клуб - България

Full Version: Волво V40 2.0 140hp - проблем с климатичната инсталация.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги!

Моля ви помагайте! От година карам Волво В40 и съм много доволен от колата. Но за съжаление от скоро имам проблем с климатичната инсталация.
Наистина изчетох всичко написано по този въпрос във форума, но не откривам решение на проблема ми.
Симптомите са следните - светло диода на бутона на климатика мига, ако натисна бутона на рециркулацията и той започва да мига, а ако натисна и бутона за подгрева на задното стъкло и огледалата всичко спира да мига и сякаш умира.
Преди около месец го направи за първи път, но няколко дни след това се оправи. Към днешна дата мига без да спира. До като мигат диодите нямам контрол към модула с врътките за климатичната система. Нито мога да пусна вентилатора, нито мога да избера температура, нито мога да избера на къде да е насочена въздушната струя. За пускане на климатика и дума не може да става.
Реших, че моторчето на парното е изгоряло, но като го свалих и му подадох директен ток от акумулатора си работи. Ходих при майстор, който замери релетата в двигателния отсек и каза, че си работят. Бушоните и те са наред - проверявал съм ги два пъти. Но майсторът каза, че не достигало ток до вентилатора и прилежащия резистор.

КОЛЕГИ МОЛЯ ВИ, ПОМАГАЙТЕ, ЧЕ В ТАЯ ЖЕГА НЕ СЕ ИЗДЪРЖА... Cry Cry Cry

Всякакви идеи са добре дошли.

П.С. Имаше подобна тема преди време, но без резултат по нея и затова отворих нова.
На първо време си попълни в профила "Местоположение" и току-виж помощ се появила ... Wink
Благодаря за подсказката, колега.
Забравил съм като се регистрирах.

Все пак идеи?
Опитай тук : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2916">memberlist.php?mode=viewprofile&u=2916</a><!-- l -->

Успех. :-)
Предполагам си проверил наличието на фреон?Закачи я на диагностика - мигането на светодиодите индикира неизправност в системата!
Stanchoni - благодаря ще се свържа с колегата.
Pliva - фреона още не съм проверил. До последно си работеше нормално. А и възможно ли е, ако намалее фреона да спре дори моторчето да работи?

Благодаря за бързите отговори, колеги, ако имате още предложения, ще съм благодарен.
VlZahariev Wrote:Stanchoni - благодаря ще се свържа с колегата.
Pliva - фреона още не съм проверил. До последно си работеше нормално. А и възможно ли е, ако намалее фреона да спре дори моторчето да работи?

Благодаря за бързите отговори, колеги, ако имате още предложения, ще съм благодарен.
Да,възможно е и много вероятно!
Добре, значи при първа възможност ще я карам да погледнат фреона. Благодаря ви за идеите. Ще пиша пак, ако има резултат.
Поздрави!
Няма как от липса на фреон климатроника да се държи по този начин.
Ако няма фреон диодите ще мигат, но освен климатика всичко друго ще работи нормално.
По скоро проблема е в самото управление на климатроника.
Трябва да се започне с компютърна диагностика и после да се разсъждава над проблема.
Happy Days !!!
Колега kotuoshu,
При теб мога ли да направя такава диагностика и ако да - къде мога евентуално да те открия?
Уж ходих на други места да ме "диагностицират" като ме уверяват, че имат софтуер за моята кола, но в крайна сметка не намират нищо свързано с климатика. Най-доброто постижение беше, че разпознаха компютъра на колата. Аз от понеделник съм на работа, така че ще съм в София.
Pages: 1 2