Волво Клуб - България

Full Version: V50 T5 awd размисли
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет на всички.
В момента карам Сааб 93 2006г 2.8v6 turbo 250hp, но вече ми трябва по семейна кола- комби и по възмжност 4х4.
Като фен на шведското реших да е волво.. Понеже на сааб комбитата неми допадат особенно като визия.
Насочил съм се пак към турбо версия, понеже всички знаем , че е неизлечима болест Smile
Доста ми допадна комбинация V50, T5, awd , Но.. Винаги има едно но.
В чужди форуми чета стряскащи данни за разхода , просо още в гугъл излзат неща от сорта: "horrable fuel consumption" или extremly high и такива сродни.

Интересува ме реално в Бг какъв е разхода на гориво. Автомата издържа ли на тия коне и торк.
И на това комжи лак се държи awd системата.


П.с в момента сааба ми гори от 10.5газ до 13газ навънка, като 13 е при доста зверско каране и предвид чее 1600кг и е 2.8 шестак съм доволен.
don_pepone Wrote:Привет на всички.
В момента карам Сааб 93 2006г 2.8v6 turbo 250hp, но вече ми трябва по семейна кола- комби и по възмжност 4х4.
Като фен на шведското реших да е волво.. Понеже на сааб комбитата неми допадат особенно като визия.
Насочил съм се пак към турбо версия, понеже всички знаем , че е неизлечима болест Smile
Доста ми допадна комбинация V50, T5, awd , Но.. Винаги има едно но.
В чужди форуми чета стряскащи данни за разхода , просо още в гугъл излзат неща от сорта: "horrable fuel consumption" или extremly high и такива сродни.

Интересува ме реално в Бг какъв е разхода на гориво. Автомата издържа ли на тия коне и торк.
И на това комжи лак се държи awd системата.


П.с в момента сааба ми гори от 10.5газ до 13газ навънка, като 13 е при доста зверско каране и предвид чее 1600кг и е 2.8 шестак съм доволен.

ето къде можеш да попрочетеш малко, колега:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=22672&hilit=%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B0%D1%82&start=730">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... &start=730</a><!-- m -->

иначе ако бензинов шестак 2.8 турбо 250 коньов ти дава 13 газ на високи скорости -- направо уби показагелите :lol:
Дълга тема, явно ще отнеме време за цялостен преглед, понеже 90% от пишещите карат дизелак. Прегледах 15 страници и ще продължа.


Моят шестак дава тоя разход извънградско, в града е от 17газ до 22 че може и още нагореSmile
Извънграда също може още ако човек се олива съвсем и кара като идиот
don_pepone Wrote:Дълга тема, явно ще отнеме време за цялостен преглед, понеже 90% от пишещите карат дизелак. Прегледах 15 страници и ще продължа.


Моят шестак дава тоя разход извънградско, в града е от 17газ до 22 че може и още нагореSmile
Извънграда също може още ако човек се олива съвсем и кара като идиот

Погледни последното мнение - става въпрос за двойка турбо с LPG 8-)
Ахаа, вярно. Явно саабя се справя добре всъщност Smile
Ако не ми трябваше комби, никога нямаше да го пусна за продан Sad

А относно автомата при турбобензинките...???
На Т5, ако се не лъжа е 5-степенният автомат на Aisin (AW55-50), темата за нея е закачена най-горе в този раздел.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14541">viewtopic.php?f=8&t=14541</a><!-- l -->
Прегледах я темата, същият айсин р както и в сааб.
Лошото при него е е живота му средно е 250-300k км и държи надеждно до 400нм. В Сток вариант нее проблем разбирасе, но както се казва" нямаш право да караш сткова турбо кола"
Относно разхо на Т5 - въпреки, че моторите са различни, при мен извънградско започва от 8 и вече, както дойде в зависимост от скоростта. Пример - 4 човека, пълен багажник и магистрала със 120-130 км/ч на темпомат и с включен климатик - дава около 8 - 8 и малко по борд компютър.

Иначе тази колa, която си описал ти е рядкост. Не знам дали ще намериш хем Т5, хем 4х4 и автоматик и да е що годе запазена. Може да се наложи да направиш някой компромис, ако наистина искаш такава де.
rdx1968 Wrote:Иначе тази колa, която си описал ти е рядкост. Не знам дали ще намериш хем Т5, хем 4х4 и автоматик и да е що годе запазена. Може да се наложи да направиш някой компромис, ако наистина искаш такава де.

Точно това исках да кажа. Понеже аз съм заклет фен на бензина, периодично гледам какво се предлага на пазара. Един пример: в момента в мобил.де се предлагат около 1.5 милиона коли, от тях ок. 21 000 Волво, а от тях 4400 бензинови... продължаваме да стесняваме търсенето - В50 автоматик - 25 ... от тях Т5 - 6 бройки...
Намирането ще е сложно. Успех!
Никак не държа на автомата, дори съм против него, просто след като се прежалих да си купя комби реших да загледам и аз автомат , ако изпадне запазен екземпляр затова попитах как се държи на тоя мотор.
Pages: 1 2