Волво Клуб - България

Full Version: Тракащи задни накладки V50 2.0D!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги!!! Горд собственик съм но Волво в50 2.0 д впечатленията за колата са ми отлични, само че имам един проблем тракат ми накладките на отзад което много ме дразни смених дисковете и накладките с нови и проблема за кратко изчезна!!! Та въпроса ми е знае ли някой от какво се получава това тракание и има ли решение на проблема???
Колега, почистени ли бяха добре съпортите преди да се монтират новите накладки?
Обикновено подобно тракане се получава от тях - съпортите. Решението е - почистване и нови пружинки (не съм запознат дали имат този модел отзад).
При някои модели коли (Алфа Ромео 147/156/GT) подобни тракащи накладки са тип "детска" болест и не се решава, а се свиква с шума :mrgreen:
Не знам дали са ги почистели майсторите. Живея във Франция и нямам възможност да ги питам, че се прибрах вече.
С един приятел сменяхме на вектрата му и забравихме да сложим металните скоби ,които придържат накладките към апарата и го имаше това тракане.Свалихме гумата сложихме скобите и се оправи.