Волво Клуб - България

Full Version: За стабилизиращата щанга
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
На някой тази информация може да му свърши работа.
Става въпрос за предната стабилизираща щанга(тази за която се захваща биалетката).
Обикновено се сменява цялата, но намерих само тампоните(обикновено само те се прецакват).
[attachment=46797]
Фабрично са срязани и затова не е проблем слагането им.
цена 30 лв. бройката
Има само една тънкост!
Преди да се свали старият тампон от щангата - той е вулканизиран за нея и планнката е точково заварена, трябва да се сложат едни ограничителни шайби и да се "капнат", за да не избяга леглото на новия тампон Idea
Всички афтърмаркет стаб. щанги имат такива ограничители, т.к. по презумция им се сменят тампоните.
btw ... може по стария тампон да се намери полиуретанов и тогава положението става вечно :lol:
Върти ми се из главата, че Кангала беше споменал за негов горчив опит при смяна само на тампони на щангата. Подробности не помня, нека той сподели.
Така, след 2 години се появи проблем - щангата се измести на ляво и опира в носача(скърца гадно на завой).
Явно тампоните са се износили малко.
Да слагам ли същите(нова щанга в нета по-малко от 200 евро няма) или да търся полиуретанови?
За вторите дайте предложения.
Аз залагам, че не сте махнали долната част от двойната основа на скобите за тампоните. За това щангата ти беше хлабава още след слагането на тампоните. Имам някакъв спомен, че говорехме именно за това като се видяхме тримата с Иво пред "Академика" миналата или да беше по-миналата година някога . Разправяще, че се мести или че скърца и че си я пръскал с WD40 и се е пооправила. Поправи ме ако буркам..

Трудно ми е да ти обясна с думи без снимки за какво точно говоря (след разговора ни и аз минах по този път), но този който ти е сменил тампоните.. ако не се е заиграл със скобите, значи ти е оставил щангата "лабава". За това се е изместила. При правилно стягане на новите тампони, износването им трябва да е бая сериозно, че щангата да започне да се разхожда.
(05-03-2020, 07:26 PM)iago Wrote: [ -> ]Аз залагам, че не сте махнали долната част от двойната основа на скобите за тампоните. За това щангата ти беше хлабава още след слагането на тампоните. Имам някакъв спомен, че говорехме именно за това като се видяхме тримата с Иво пред "Академика" миналата или да беше по-миналата година някога . Разправяще, че се мести или че скърца и че си я пръскал с WD40 и се е пооправила. Поправи ме ако буркам..

Трудно ми е да ти обясна с думи без снимки за какво точно говоря (след разговора ни и аз минах по този път), но този който ти е сменил тампоните.. ако не се е заиграл със скобите, значи ти е оставил щангата "лабава". За това се е изместила. При правилно стягане на новите тампони, износването им трябва да е бая сериозно, че щангата да започне да се разхожда.
Може и да си прав, нямам представа какво са правили в сервиза.
Ем.. или отиваш и ги питаш ако помнят, което силно ме съмнява. Или си намираш друго място и ги сменяте още веднъж като им даваш препоръка. Ако не друго поне ще се види как са го направили предният път. Или.. нова щанга и пито-платено. Smile 

Трудно е да се даде конкретен съвет. Най-сигурният ти вариант е чисто нова щанга. Но и най-скъп. Ама ако вземеш няква безизвестна марка дет не е ясно какво им е качеството, може да не е чак толкова най-сигурен, но пък ще стане още по-най-скъп.  Rolleyes