Волво Клуб - България

Full Version: неустойчив празен ход на volvo v70 2.0t
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте колеги разгледах из темите но не попаднах на сходни проблеми и за това реших да пусна нова тема.Та проблема е следния,като стартирам колата работи почти перфектно докато не достигне 50/60 грдуса и тогава почва да работи колебливо на оборотомера почти не се забелязва но вътре в купето се усеща леко тресене а понякога и яко тресене.Моля ако някой е имал подобни или същите проблеми да даде съвет.Благодаря!
stepi4V70 Wrote:Здравейте колеги разгледах из темите но не попаднах на сходни проблеми и за това реших да пусна нова тема.Та проблема е следния,като стартирам колата работи почти перфектно докато не достигне 50/60 грдуса и тогава почва да работи колебливо на оборотомера почти не се забелязва но вътре в купето се усеща леко тресене а понякога и яко тресене.Моля ако някой е имал подобни или същите проблеми да даде съвет.Благодаря!

Какви грешки записва?
имаше една по-фрапираща грешка за незацен правилно ванос но Ники я изтри и засега не ми е светнал чека а колата продължава да тресе
stepi4V70 Wrote:имаше една по-фрапираща грешка за незацен правилно ванос но Ники я изтри и засега не ми е светнал чека а колата продължава да тресе

Тампоните на мотора проверихте ли?
два съм сменил ама той и двигателя работи колебливо и от там вече идва тресенето на купето
и другото нещо,което забравих да кажа,че при докосване на педала за газта колата или претриса или гасне
установих,че не може да се изфорсира повече от 4000 оборота
Свещи сменявал ли си?Бобини?
само свещи бош или поне за такива ми продадоха
stepi4V70 Wrote:само свещи бош или поне за такива ми продадоха
Вземи оригинални от МП - цената не е фрапираща,а двигателите ни са чувствителни на тази тема!И аз хвърлих Бош на 10/десет/ километра! Могат да прецакат и бобина,ако вече не са го направили!
Pages: 1 2 3 4