Волво Клуб - България

Full Version: XC90 - Притрисане при ускорение между 80 и 90 кмч
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
apetrov Wrote:
ManitU Wrote:Благодаря за мненията!

Със сигурност не са гуми - сложих 4 чисто нови, сътоветно с перфектен баланс, и същата работа.
Това с карето трябва да се провери Wink . Мерси!

Както е казал, колегата, това, че са чисто нови нищо не означава.
1. Може да е от джантите
2. Може да е от лош баланс, направен/ ненаправен от гумаджията. Имам много примери в моята практика, когато "перфектен" баланс ми тресе колата, и след проверка от човек, на когото вярвам се оказва, че и джантата е крива и баланса е калпав.

И аз бих заложил на колелата, преди да почна да се притеснявам за останалото.

Поздрави,

Ангел
Тресенето е само при ускорение!Ако е от гумите,ще го има винаги при определена скорост,а не само при натоварване!
Ако е само при настъпване - каре на 99%
Имах същият случай наскоро. При ускорение таблото искаше да слезе от мястото си и да потанцува Smile Колта е друга, но симптома е същият. Съмненията ми бяха за вътрешно каре на дългата полуоска(или полувал). Няколко "майстора" ми казаха, че карето ми е перфектно. Усъмних се, защото те намаха канал, а вдигаха колата на повдигач.
След собственоръчна проверка на канал установих хлабината във вътрешното каре. Не очаквайте някакъв огромен луфт. Свалих полуоската и маншона на карето. Лагерите на трипода, както и ролките изглеждаха добре. Ролките се бяха вкопали в стените на карето и от там се е получил луфта.
Последва рециклиране и сега няма и следа от това неприятно тресене при ускорение.
Pages: 1 2