Волво Клуб - България

Full Version: Капачка за казанчето на хидравличната течност
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Когато паднаха температурите започна да ми тече хидравлична течност и да олива около казанчето и връзките с маркучите. Естествено закарах я на сервиз където ми казаха че изпуска едната връзка. Казаха ми още че се разглобила капачката (има една прожина + няколко метални части). След като я взех от сервиза проблемът продължи. Когато отворих капака видях, че по мое мнение не са ми сменили скобата, а просто са я позатегнали малко. Смених си я сам, но капачката отново се разглоби. Сега на нейно място сложих капачка от течност за чистачки (това имах под ръка). Въпросът ми е мога ли да карам с нея (временно) и от къде мога да си купя нова или цяло казанче?

Благодаря Ви.

ПП.Колата е Волво S80 2.5 TDI 140 h.p.
Здравей колега,
имах подобен проблем с капачката и аз - пружинката трябва да стои натегната отдолу на капачката, тя играе ролята на предпазен клапан мисля. Моята беше изтървала и пак си стоеше на капачката, но висеше (не беше натегната, беше "изпюла"). В един хубав ден, при поредното отвиване и завиване, пружинката и всички метални карантии от капачката просто се изсипаха в казанчето Smile Обрах ги с един магнит от хидравличната течност, сглобих ги, мисля пружината малко я присвих да може да стои натегната и до ден днешен си е ок. Ако ще сменяш капачката виж по моргите, сигурно ще има. Успех!
Благодаря Ви за отговора,

Опитах се да сглобя капачката, но съм убеден, че не успях да го направя правилно...Едната метална част остана излишна Smile .Все пак сложих оригиналната капачка.
Успях да намеря казанче втора употреба, което ще взема утре. Да се надявам че за 10 км. каране няма да стане някой инцидент, но следващия път когато закарам колата си в сервиз и не си свършат работата, ще се върна опасан с динамит (в кръга на шегата разбира се). За последната година вече сигурно за 5-6 път влизам в сервиз за един проблем и или не си свършват работата или излизам с два нови.

ПП. Забелязах че сте от Бургас...Има ли сервиз от който сте доволен в Бургас.
Здравей,
имах същия проблем = нова капачка от МП = 22 лв.
И всичко се оправи.
dada166 Wrote:Благодаря Ви за отговора,

Опитах се да сглобя капачката, но съм убеден, че не успях да го направя правилно...Едната метална част остана излишна Smile .Все пак сложих оригиналната капачка.
Успях да намеря казанче втора употреба, което ще взема утре. Да се надявам че за 10 км. каране няма да стане някой инцидент, но следващия път когато закарам колата си в сервиз и не си свършат работата, ще се върна опасан с динамит (в кръга на шегата разбира се). За последната година вече сигурно за 5-6 път влизам в сервиз за един проблем и или не си свършват работата или излизам с два нови.

ПП. Забелязах че сте от Бургас...Има ли сервиз от който сте доволен в Бургас.

Стефан Махеров е човека, ремонтира предимно Волва, сервизът му е след КАТ на 350 метра вдясно ( 42°31'24.6"N 27°26'00.9"E ).
Благодаря Ви много