Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за проблем с баласт.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Моята машина е XC90 2004г. Имам проблем с единия фар, който няма видима причина, но пропуска вода. Като мия колата с пароструйка вече смених един изгорял баласт. При силен дъжд няма проблем, не се мокри.Смених баласта и там от където го поръчах целия баласт го изолираха с подобен на силикон материал. Въпреки това направи проблем отново. Пада предпазителя, но баласта не изгаря. Минава известно време без да работи и после без нищо да се прави по него се включва ( явно водата се изпарява напълно през изминалото време). Без да изгори баласта този сценарии се повтаря вече два пъти. Спрях да я мия на пароструйка, но отново ми направи проблем. Вариантите са или да сменя фара или да сменя баласта с водоустойчив. Но при това трябва да взема два и за другия фар, за да светят еднакво. Като цена излиза около 230лв. на баласт и се преправя, за да се захванат за корпусна на фара. Та молбата ми за съвет, ако някой има някакви идеи или да я закарам при човек, който може да реши проблема.....