Волво Клуб - България

Full Version: Майонеза по щеката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Вчера при регулярна проверка на маслото останах замислен, нивото добре , но по щеката " майонеза" :|
Поразтърсих се из форума и от прочетеното оставам с впечатлението че виновника за "майонезата" е системата за подкартерните газове. За мен непозната система . Та молбата ми ако някой има опит с подобна ситуация да сподели .
Благодаря и Весели празници!
Възможно е да е конденз.
Силно се надявам да е конденз. Самото масло е бистро. Но откъде този конденз?
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=37684">viewtopic.php?f=6&t=37684</a><!-- l -->
Колега, покарай 20-30-50 километра и виж какво ще е положението след това. Дори и да не е изчезнала напълно, ако "майонезата" е намаляла значително, няма от какво да се притесняваш.
Конденз е колега. Напълно нормално за тези двигатели. Трябва да се разхожда колата на по-далече, за да се изпари влагата.
Благодаря колеги. Мисля че, е конденз, като покарам се оправя. Напоследък наистина карам само градско. Но се замислям за профилактика на системата за подкартерните газове. Ама доста разглабяне за да се стигне до този сепаратор.
картерната вентилация им е малко сложна и за това се получава така(PCV system в гугъл и ще се ориентираш), особено ако е на гЪз, ако ти трябва нещо, пиши, имам една така за части, със същия двигател е, но да не ти се налага Wink
PlimP Wrote:картерната вентилация им е малко сложна и за това се получава така(PCV system в гугъл и ще се ориентираш), особено ако е на гЪз, ако ти трябва нещо, пиши, имам една така за части, със същия двигател е, но да не ти се налага Wink
Доста разгледах по темата и се ориентирах . Дано не ми се налага но ти благодаря за предложението Big Grin