Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за задни накладки S40, първа фаза.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, понеже трябва да си сменям задните дискове и накладки, изникна един въпрос в мен. Виждам, че едни модели накладки са за система "Lucas", друг модел за "TRW", а трети модел става и за "Lucas" и за "TRW". Въпроса ми е каква е разликата между тях, защо има накладки които стават и за двете системи и защо има такива, които стават само за едната? И има ли още системи или са само тези двете?
Колата е S40, 2000 г.
Лек ден.
Като разгледах сайта на моя доставчик, видях че всичките ги дават Lucas-TRW, като всички модели са с еднакви размери, а и на скиците изглеждат еднакви. Най-добре е да се провери по номер на рама, за да е сигурна работата. Ако искаш ми го пусни на ЛС и ще проверя, а ако се оправяш долу горе с руския можеш да си намериш оригиналния номер на http://carcats.ru и вече по него да се намери точния заместител.
KngRoo Wrote:Здравейте, понеже трябва да си сменям задните дискове и накладки, изникна един въпрос в мен. Виждам, че едни модели накладки са за система "Lucas", друг модел за "TRW", а трети модел става и за "Lucas" и за "TRW". Въпроса ми е каква е разликата между тях, защо има накладки които стават и за двете системи и защо има такива, които стават само за едната? И има ли още системи или са само тези двете?
Колата е S40, 2000 г.
Лек ден.
Здр. Само да вметна, наскоро разбрах, че задните спирачни апарати се сваляли за профилактика на пет години.
Предполагам имаш предвид да се сменят уплътнения и т.н.
Благодаря на murcho_gb , че ми открехна, че са еднакви спирачните системи без значение коя система ще пише в информацията за накладките. Сега остана въпроса за марката.
Предлагат ми дискове Брембо, директно от вносител с цена на едро - 2 бр. за общо 32 лв.
Обаче, нямам идея как стои въпроса с накладките на Брембо, защото ми се иска дисковете и накладките да са на един производител. Предполагам и те няма да са скъпи(все пак това е цена директно от вносителя), но на много места срещам мнения, че има 'меки' и 'твърди' накладки, съответно първите износват диска по-малко от 'твърдите' накладки. Някакви мнения по този въпрос?
А как стои въпроса с керамичните накладки?
KngRoo Wrote:Предполагам имаш предвид да се сменят уплътнения и т.н.
Благодаря на murcho_gb , че ми открехна, че са еднакви спирачните системи без значение коя система ще пише в информацията за накладките. Сега остана въпроса за марката.
Предлагат ми дискове Брембо, директно от вносител с цена на едро - 2 бр. за общо 32 лв.
Обаче, нямам идея как стои въпроса с накладките на Брембо, защото ми се иска дисковете и накладките да са на един производител. Предполагам и те няма да са скъпи(все пак това е цена директно от вносителя), но на много места срещам мнения, че има 'меки' и 'твърди' накладки, съответно първите износват диска по-малко от 'твърдите' накладки. Някакви мнения по този въпрос?

TRW купуват производството на Lukas за спирачки и затова така ти излиза. Навремето Lukas са били доста ремомиран производител на спирачки и то основно за Мерцедес, като качеството на произвежданите продукти от наследника им TRW се запазва и до днес.
Аз на 460 - ката за пръв път сложих TRW и към момента съм много доволен.
Дай номер на рама и ще ти кажа оригиналния номер с който да си търсиш накладки по магазините.
Брембо не са предпочитана марка от мен, не и ниския клас който е масов по магазините.
VIN номера е: YV1VS15F3YF535248
Според него оригиналния номер е: 31262468
KngRoo Wrote:VIN номера е: YV1VS15F3YF535248
Според него оригиналния номер е: 31262468

АЙн момент бите ! ;-)
KngRoo Wrote:VIN номера е: YV1VS15F3YF535248
Според него оригиналния номер е: 31262468

Мда, това е, аз се заблудих че търсиш предни, но сега видях правилно.
Всъщност, се чудя дали да сменя и предните дискове с накладките. Попринцип скоро ще ми се налага смяна и на предните накладки, та мисля да сменя и дисковете, поне всичко да е ново по спирачната система.
Pages: 1 2