Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на скоростна кутия
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, имам една питанка, ако нямате против, учените да се изкажат.
Какво ще се случи с разхода ако монтирам ръчна скоростна кутия с главно предавателно число 4.45, вместо моята която е с предавателно число 4.00.
Оборотите знам че ще се вдигнат, но знам, че и на двигателя ще му олекне и ще намали бензиновите времена.
Ще се радвам на всякакви мнения, от знаещи и не толкова. Wink
Благодаря.
4.00 (късият дифф на M56)- по-добре за градско понеже е по-къса.
4.45 (дългият дифф на м56)- Обратното.
Дългия би трябвало да е 4.00
Но все пак, разхода дали ще мръдне, едно малко уточнение, тази с 4.45 е от 2.0 20V 143к.с а моята е от подписа.
Да , колега прав си ! Объркал съм местата . 4.45 е късият ! Нормално е разхода да мръдне , с дългата кутия падат оборотите на мотора . При теб това е от значение понеже си с атмосферен мотор.
Вярно е, че ще ми се вдигнат оборотите но пък ще падне натоварването на двигателя, и точно в това е въпроса кое ще даде превес?
Ще даде , понеже двигателя ти се разгръща след 3000 оборота. B5254S2 220 N·m @3300rpm.
Благодаря, но все пак няма ли някой с по задълбочени познания по скоростни кутии и предавателни числа, или да е правил тази гимнастика.
Успех на всички.