Волво Клуб - България

Full Version: Въпроси за Volvo V70 1999(2000) г.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги! Имам няколко въпроса към знаещите и молба за информация.
1. Възможно ли е колата да не е окомплектована със задни светлини за мъгла? Всичко друго на задните фарове свети нормално. Двусекционните крушки 21/4 W са здрави. След включване на предните фарчета за мъгла се получава разрешение за задните. При натискане на ключа им светва контролната лампа на таблото и толкова.
2. Как да проверя дали алармата работи коректно?
3. От къде мога да си купя кутийка за дистанционното (работи нормално), която е счупена и облепена? Ново дистанционно от МП - 350 лв.
P.S. Нов във форума, от 1 седмица собственик на Volvo V70 2.4i 103kW
racho_rachev_ Wrote:Здравейте, колеги! Имам няколко въпроса към знаещите и молба за информация.
1. Възможно ли е колата да не е окомплектована със задни светлини за мъгла? Всичко друго на задните фарове свети нормално. Двусекционните крушки 21/4 W са здрави. След включване на предните фарчета за мъгла се получава разрешение за задните. При натискане на ключа им светва контролната лампа на таблото и толкова.
2. Как да проверя дали алармата работи коректно?
3. От къде мога да си купя кутийка за дистанционното (работи нормално), която е счупена и облепена? Ново дистанционно от МП - 350 лв.
P.S. Нов във форума, от 1 седмица собственик на Volvo V70 2.4i 103kW


Здравейте,
1. Не. Провери крушките. Тази за мъглата трябва да е отделна.
2. Заключваш се вътре изчакваш и дед-лок-а да сработи. След което отваряш предния капак, ако всичко е наред би трябвало да разбереш заедно с останалите в квартала. Big Grin
3. Каква е кутията? Имам една здрава(в добро състояние) ако е същата:
[attachment=47956]
ще ти струва само транспортните разходи. Wink
Благодаря за отговорите. Кутийка намерих при ключар само срещу 20 лв. Моята е с 3 бутона.
Колкото до фаровете за мъгла- още нямам решение. Няма отделни свободни секции.
Алармата утре ще я пробвам, ако я има.
Има ли колеги със същия модел в Бургас?
1. Имай в предвид, че задния фар за мъгла е само от ляво - на моята от дясната страна има псевдокрушка - за симетрия предполагам :o .
2. Почти със сигурност имаш и обемни датчици в алармата (една четвъртита пластмаса на тавана) - отваряш прозорци - включваш алармата - изчакваш известно време (да започне да мига диода на таблото) и бъркаш с ръка през прозореца. Прии мен така я тествах (и вече и в квартала знаят, че имам аларма Wink ) Става и да се затвориш вътре и да се размърдаш след включването на алармата.
Поздрави
Здравейте, колеги! Още нямам решение по споделените проблеми.
А възникват и нови:
...4.Не работи чистачката на задното стъкло.
...5.Не работи климатика при охлаждане (не включва компресорът), като при натискане на бутона АС светва зелената контролна лампичка.
Всички предпазители са проверени при работещ двигател с контролна лампа и са изправни. Релето за климатика сработва, контактът му е наред. (Дефект по окабеляването? ...Липса на фреон?) В багажната част, под корите, към кабелния сноп има включен електронен блок, на който пише (по спомен) – лайт контрол. Дали той няма някакво отношение към светлината за мъгла?
...6.При включване "на контакт" НЕ светва лампата check engine (символ двигател в случая). Не трябва ли да светне кратко за тест изправността на крушката
С молба към колега от Бургас със същия модел и година автомобил, ако има желание да се обади- на лични или в темата за споделяне на информация.
За стоповете за мъгла.. Ами явно при различните версии е различно, на моята В70 2001г от двете страни си имам светлини за мъгла, като отначало работеше само лявата. Но се оказа че имам прекъсната пластинка в десния стоп. И да моите са точно на крушките с две светлини. Т.Е. когато ги пусна на задните габарити едната секция започва да свети по силно.


edit : Моята е за Италия.

За алармата четох някъде, че можеш да тестваш по следния начин. Поставяш ключа в ключалката, излизаш от колата, заключваш от дистанционното. Ако алармата е ОК ще изписука слабо два пъти, ако не няма да се заключи. Не съм сигурен дали е вярно. Моята е без фабрична аларма. И мога да потвърдя само втората част, не се заключва ако е вътре ключа.