Волво Клуб - България

Full Version: S60 теч в купето
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

От една седмица забелязах теч в купето на пасажерското място отпред. Огледах уплътненията - всичко изглежда сухо и наред. Видях, че тече някъде изпод жабката отдолу.

Реших, че може да са се позапушили дренажите и я изпръсках с пароструйката на една автомивка. Нямаше повече течове, до вчерашният дъжд. Мокета направо подгизна и си течеше пак някъде под жабката. Днес махнах кората под стъклото и видях, че са се събрали доста боклуци около дренажите и клапата за моторчето на парното, защото изглеждаше, че дренажа не е смогвал и водата е преливала покрай моторчето. Изчистих около дренажа, но не мисля, че съм си оправил проблема.

Някой имал ли е подобен проблем ?
stefcho034 Wrote:Здравейте колеги,

От една седмица забелязах теч в купето на пасажерското място отпред. Огледах уплътненията - всичко изглежда сухо и наред. Видях, че тече някъде изпод жабката отдолу.

Реших, че може да са се позапушили дренажите и я изпръсках с пароструйката на една автомивка. Нямаше повече течове, до вчерашният дъжд. Мокета направо подгизна и си течеше пак някъде под жабката. Днес махнах кората под стъклото и видях, че са се събрали доста боклуци около дренажите и клапата за моторчето на парното, защото изглеждаше, че дренажа не е смогвал и водата е преливала покрай моторчето. Изчистих около дренажа, но не мисля, че съм си оправил проблема.

Някой имал ли е подобен проблем ?

Дренажа на капандурата ти е запушен. Ако имаш люк/шибидах/капандура... :roll:
Ако колата има DSTC - свали YAW сензора и трябва да се огледа дали не е влязла влага в него. :!:
Здравей Тишо,

Нямам капандура, както и DSTC. Sad

Поздрави!
Тишо, можеш ли да ми кажеш къде се намира този YAW сензор? Веднъж при мен също протече вода вътре след дъжд.
stefcho034 Wrote:Здравей Тишо,

Нямам капандура, както и DSTC. Sad

Поздрави!

Това добре, защото обикновенно пасажерското място се наводнява заради запушен дренаж на люк-а. Smile
anex Wrote:Тишо, можеш ли да ми кажеш къде се намира този YAW сензор? Веднъж при мен също протече вода вътре след дъжд.

Обикновенно е под тапицерията на пода под предна дясна седалка.
Tisho Wrote:
stefcho034 Wrote:Здравей Тишо,

Нямам капандура, както и DSTC. Sad

Поздрави!

Това добре, защото обикновенно пасажерското място се наводнява заради запушен дренаж на люк-а. Smile

Аз погледнах и под седалката за всеки случай, но теча се виждаше с просто око, как идва изпод таблото Sad След почистването на дренажите не съм имал проблеми, но дали съм си решил проблема - ще го установя при по-обилен валеж.
Здравей
Аз имах подобни премеждия с такъв теч. При мен се оказа една ласна на кората на чистачките, беше се скъсала. Тя сои между кората и стъклото. Като се беше скъсала при дъжд водата влизаше в отвора за въздух под кората през вентилатора и всичко под мокета. След като я залепих със силикон повече съм нямал проблеми.
Дано съм ти бил полезен. Моята е s80 но мисля че няма да има кой знае каква разлика със s60
nikokiss Wrote:Здравей
Аз имах подобни премеждия с такъв теч. При мен се оказа една ласна на кората на чистачките, беше се скъсала. Тя сои между кората и стъклото. Като се беше скъсала при дъжд водата влизаше в отвора за въздух под кората през вентилатора и всичко под мокета. След като я залепих със силикон повече съм нямал проблеми.
Дано съм ти бил полезен. Моята е s80 но мисля че няма да има кой знае каква разлика със s60

Здравей колега,

Благодаря за отговора. След като изчистих боклуците, които се бяха събрали около отвора на клапата, течовете спряха. Явно нивото на водата се е вдигало и се е стичало около моторчето на парното.

Поздрави
Моля