Волво Клуб - България

Full Version: Проблем климатроник v70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.Притежавам волво v70 2,4 D5 185к.с.2008г. вече пета година. Миналата година ,към края на лятото ми възникна един такъв проблем с климатроника :- една сутрин ми направи впечатление ,че когато стартирах двигателя се включиха вентилаторите на радиаторите за около пет секунди , след това забелязах че на градско шофиране не ми охлажда вътре в купето. Изключих и отново включих климатроника ,тръгна и след известно време пак спря . Извън града го нямаше този проблем. След което отидох в сервиз ,който посещавах в моя град. След някаква диагностика която направиха ми казаха ,че има газ в инсталацията вентилаторите си работят имало някаква грешка която са изчистили и най вероятно имало боклуци между двата радиатора .Аз респективно отидох на първата автомивка ,смъкнах водния радиатор ,измих ги хубаво и до там. След това времето се развали ,застудя ,естествено не се налагаше да ползвам студено ,пуснах го един два пъти ,всичко уж беше добре. Да ама не ,тази година проблемът зе завърна ,така че някой ако може да помага ,ще бъда крайно благодарен. Следващия проблем по моя автомобил е следния:-от време на време на место като въртя волана ми става твърд. Същите майстори ми казаха ,че имало някакво клапанче на рейката което било май за смяна. И не на последно място:-когато шофирам градско повече време ми излиза съобщение ,че ДПФ -а ми е пълен ,след което правя един пробег от двадесетина километра на по високи обороти и се оправят нещата. Има ли някакъв начин да се почисти ли ,какво ли този ДПФ ,или е за смяна. Благодаря ви предварително за мненията и съветите.
drago63cc Wrote:Здравейте колеги.Притежавам волво v70 2,4 D5 185к.с.2008г. вече пета година. Миналата година ,към края на лятото ми възникна един такъв проблем с климатроника :- една сутрин ми направи впечатление ,че когато стартирах двигателя се включиха вентилаторите на радиаторите за около пет секунди , след това забелязах че на градско шофиране не ми охлажда вътре в купето. Изключих и отново включих климатроника ,тръгна и след известно време пак спря . Извън града го нямаше този проблем. След което отидох в сервиз ,който посещавах в моя град. След някаква диагностика която направиха ми казаха ,че има газ в инсталацията вентилаторите си работят имало някаква грешка която са изчистили и най вероятно имало боклуци между двата радиатора .Аз респективно отидох на първата автомивка ,смъкнах водния радиатор ,измих ги хубаво и до там. След това времето се развали ,застудя ,естествено не се налагаше да ползвам студено ,пуснах го един два пъти ,всичко уж беше добре. Да ама не ,тази година проблемът зе завърна ,така че някой ако може да помага ,ще бъда крайно благодарен. Следващия проблем по моя автомобил е следния:-от време на време на место като въртя волана ми става твърд. Същите майстори ми казаха ,че имало някакво клапанче на рейката което било май за смяна. И не на последно място:-когато шофирам градско повече време ми излиза съобщение ,че ДПФ -а ми е пълен ,след което правя един пробег от двадесетина километра на по високи обороти и се оправят нещата. Има ли някакъв начин да се почисти ли ,какво ли този ДПФ ,или е за смяна. Благодаря ви предварително за мненията и съветите.
Първо за ДПФ-а! Да,нормално е след като дълго време си карал само градско да има нужда от регенерация.Трябва да я изкараш на магистралата и да караш поне половин час с постоянна скорост 90-100км/ч.Може да се регенерира и принудително с VIDA и DiCE.За климатика потърси сервиз,където знаят какво правят - възможно е да няма достъчно фреон,съединителя на компресора да е тръгнал,датчика за вътрешна или външна температура да е дефектирал...Хидравликата май ти е с електрическа помпа - ако не помогне смяна на хидравличната течност,може и помпата да е тръгнала. Една диагностика с VIDA от човек,който знае какво прави най-добре би те ориентирала!