Волво Клуб - България

Full Version: За части но цяла!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги! до преди 2 седмици си карах количката и в един прекрасен момент почна съединителя да ми прави фуртуци по точно демпферния маховик . И след още няколко дена ми изпуши и турбото . За ремонт трябва да дам толкова за колкото съм я купил. Та въпроса ми е колко да и искам да я продам за части но цялата че няма къде да я разколачвам. Модела е V70 2001г. D5 163к.с. 2.4 . Приемам което ще ми е от полза. Благодаря ви предварително
Здравей колега,

Зависи от състоянието и на другите части да речем по двигателя, кормилната система и т.н. Едрогабаритните също - калници, брони ... .

Според мен, цената ти трябва да бъде някъде между 1500 лв - 2500 лв., ако всичко друго е ОК.

Поздрави
Здравей, колега,
Не знам колко трябва да ѝ искаш, по важно е колко ще ти дадат. Двама мои познати имаха същата дилема, само че с други марки автомобили. Като се обаждаха по моргите им предлагаха цени от порядъка на 400-500 до към 600 лв. и те се отказаха от този вариант. Сами си ги разглобяваха и продаваха на части. Единият изкара към 1500-2000лв но основно успя " да я разпродаде" за почти 2 години, за другият не знам точно колко.
Благодаря за инфото колеги! Питам че за първи път ми се налага така да продавам кола и незнам колко да и искам по двигателя няма никакви грешки всичко си е ок само това е проблема ама няма смисъл да давам толкова много пари да я правя . Лошо е че живея в блок и няма къде да я разколача но ще го мисля. Отново благодаря за инфото .
Поздрави !!!
Колега, никой няма да ти даде над 1000лв за цяла кола с проблеми за части. Предполагам, че няма нищо общо със снимката ти от профила Smile
Колегата си е прав, че по-добре да се отърве от нея цяла, след като не е търгаш. Времето, което ще отдели за разколачване, както и мястото, което ще му е необходимо след това ....и не на последно място пазарлъка за всяка една част "ама не може ли са да ми свалиш 10 лв., да си жив и здрав .. и т.н." , многобройните разговори по телефона ... По добре, ако питаш мен да я разкараш цяла, макар и за по-ниска цена. А това дали някой би дал 1000 лв. - според мен си има влак за всеки пътник. Аз бих купил S60 от 2004-та за части. Smile

Поздрави
Колега просто питам как да постъпя и как ще е е по лесно!!! Най лесно ще е за скрап но малко ми е жалничко . А до колкото снимката радвам се че ти харесва и да не е тази от снимката . Някой ден може и такава да подкарам . Big Grin
С здраве Колеги .
Mitinka Wrote:Колега просто питам как да постъпя и как ще е е по лесно!!! Най лесно ще е за скрап но малко ми е жалничко . А до колкото снимката радвам се че ти харесва и да не е тази от снимката . Някой ден може и такава да подкарам . Big Grin
С здраве Колеги .
идеята ми беше, че няистина няма да получиш оферта за цялата кола над 1000лв. със 99,99% сигурност. Така че се ориентирай към разпродаване на части. От опит това ще ти донесе повече средства и няма да те е яд. Освен място трябва време, ентусиазъм, добри инструменти и да си качиш VIDa, за да гледаш повечето схеми Smile
При тези обстоятелства ще постигнеш цифра, близка до 2000-2500 вероятно, но все пак зависи в какво здраве е всичко и най-вече ламарините и екстериора, защото той си отива първи!
да колега ясно ми е че на части ще взема повече пари. Просто няма къде да я разколачвам а пред блока няма как нали се сещаш . Затова исках мнение макар че нищо не се знае може пък някой да я взема за 2000лв. цяла. Вярно има леки забележки по предния капак само от счупен клон , иначе вътре няма забележки всичко си работи даже и телефона.
Mitinka Wrote:да колега ясно ми е че на части ще взема повече пари. Просто няма къде да я разколачвам а пред блока няма как нали се сещаш . Затова исках мнение макар че нищо не се знае може пък някой да я взема за 2000лв. цяла. Вярно има леки забележки по предния капак само от счупен клон , иначе вътре няма забележки всичко си работи даже и телефона.

За цените може да се ориентираш и в нета. Има такива предложения "цяла за части".
---
Иначе, най-изгодно наистина ще е по отделно да продаваш частите, защото тея дето изкупуват такива коли, ти дават 1000 лв, а после искат по 200 лв за една пластмаска (от опит го казвам).
То реално докато не започнеш да сваляш вратите и прозорците няма да е проблем и пред блока. Нали имаш ГО и номера.
Един комшия така направи. Разпродаде за няколко месеца каквото може и после я даде за скрап. Макар, че зависи от квартала разбира се, но пък ако имаш "сигурно" място където да я паркираш за няколко месеца ...
Тук тънкия момент е да продаваш 2-3 пъти под цените на "професионалните" търговци на употребявани части. Така бързо ще ги "разтикаш" (частите) . И ти ще си доволен и купувачите.
Pages: 1 2