Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с инжектор за подкачване на гориво s40 1.9TDI
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравеите миналата седмица след като почистих цетката на сондата в резеорвара от юфката която се беше натрупала там , ми се наложи да подкача малко нафта ръчно с инжектора за подкачване на гориво.Но след петото изпомпване започна да блика нафта като фонтан.Сетих се че явно съм скъсал платното,гумичката която прави вакума.Разглобих инжектора и се оказа че платното което създава вакума е остаряло,разтеглило се е и се е скъсало.Купих си чисто нов филтър отидох до моргата и си взех инжектор втора ръка които изглеждаше доста добре.Сложих го но тои не подкачи.Реших да не е засъхнал нещо и го напълних с нафта но нищо.Върнах го и след обикаляне по магазините си намерих ремонтен комплект.Смених всичко от комплекта но нищо-пак не иска да изпомпва.Лошото е че не обърнах внимание на къде беше платното но по пътя на логиката го поставих с изпъкналата част нагоре към бутона.Не знам къде греша но ако някои се е зблъсквал с този проблем моля да сподели Sad Качвам и снимки-платното съм сложил с изпъкналата част към бутона както е на снимките...