Волво Клуб - България

Full Version: ПРОБЛЕМ ВОЛВО V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравејте
Извинавајте за лошиот ми Булгарски.
Имам проблем со волво В70 не иска да врви как треба. двигатела е 2.4 бензин со 140 коња а врви како да има 70 коња.
Направих му проверка на ' MAF' И ' MAP' СЕнзорите, на фторио каталозатор , измерих компресија на цилиндрите, проверих дали е добре на точка со коленовио вал, смених филтер , проверих бобина и колата неиска да оде. Кара как да имам ремарке со тенк. промених и маслото во скоросната кутиа {aisin 50-55} mobil1??? остана оште ' re-map' да направам.Дали некој знае , има идеа какво е можно да е , или да ми предложи мајстор за волво којто ке мозе да ме оправе.
Голем поздрав до сичките
Игор-скопје
Здравейте и добре дошли в форума на Волво Клуб България.

По въпроса - проверете налягането на бензиновата помпа и дроселовата клапа.
Какви грешки записва колата?
Колега здравей,
Както каза Тишо, трябва да я закачиш на компютър да се видят грешките. Моето предположение е че имаш някъде скъсан маркуч и ще даде че ламбда сондата не е наред което означава именно че взема въздух отнякъде. Това е предположение, само размишлявам. Оборотите на празен ход игрят ли нагоре надолу, дори и малко? Колата когато е загряла ли прави проблема? Пишеш че си с bi-fuel, сега ли го сложи или така взе колата?
Компютърна диагностика е най-доброто за сега.
Поздрави
Като загрее има ли детонация в двигателя?Чуваш ли металическо чукане при рязко подаване на газта?
Проблема, който описваш в режим на бензин ли е? Как се държи колата на газ - прави ли същите проблеми?