Волво Клуб - България

Full Version: Монтиране на люк - мисията (не)възможна?!?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, моята s60 е без люк и проучвам какви са възможностите за монтиране на такъв. Има два варианта: 1. Фирма като Webasto и 2. Да сваля от някоя морга оригинален. Ум не ми го по ира как ще се монтират тези неща. Някой има ли опит в тази насока?!?
Нямам опит, но при тези с люк тавана е друг. Не че не е възможно да изкопаш дупката и така ама ...
Мислил съм по темата. Гледах донор, отделно съм сменял шибедах 3 пъти.
Какво ти трябва :
1. Целия таван от донора. Ламарината да се демонтира от точковите заварки
2. Вътрешния таван
3. Плафона /без огледалото, пък ако ти го дадат - прибери го /после слагаш твоето си огледало!
4. Самият шибедах. Той се държи на 6 болта и е едно цяло със мотора, пистите, стъклото и т.н.
5. Добър Тенекеджия, който да свали твоя панел и да монтира другия с дупката. Накрая да не седи като тихия бял Дунав Smile
6. И джамджия ще ти трябва защото за демонтаж/монтаж на панела изглежда че трябва да го няма челното стъкло. Аз съм се оглеждал за тази процедура при комбината, та при седаните може би ще трябва и задното да изчезне...
7. Бояджия. Дори и да е същия цвят донора, няма да се размине без боя. Най-малкото за корозионна защита на новите заварки. Ама се боядиса цял детайл, няма как.
Абе става, ама трябва наистина много да го искаш...
ами то май най-лесно и евтино ще е да си продадеш колата
и да си вземеш нова с шибедах....
Редно е и Том Круз да попитаме... Smile