Волво Клуб - България

Full Version: Вода от страната на пасажера на volvo s 60 p2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,от скоро съм горд собственик на Волво с60!Колата я купих лятото.Сега,обаче,след падането на първите дъждове,забелязах ,че предната пасажерска стелка е мокра!!!Почистихме отворите под чистачките,но днес забелязах,че отново се събира вода .Много ще съм благодарен,ако някой може да ме насочи към намирането на проблема и неговото решение,благодаря предварително !!!Smile
Patzoman Wrote:Здравейте,от скоро съм горд собственик на Волво с60!Колата я купих лятото.Сега,обаче,след падането на първите дъждове,забелязах ,че предната пасажерска стелка е мокра!!!Почистихме отворите под чистачките,но днес забелязах,че отново се събира вода .Много ще съм благодарен,ако някой може да ме насочи към намирането на проблема и неговото решение,благодаря предварително !!!Smile

Капандура(люк, шибидах) има ли?
Не ,няма!
Patzoman Wrote:Не ,няма!
Повдигни стелката и виж маркучето на дренажа на климатика - вдясно,до самото уплътнение на вратата.Да не е извадено или прокъснато.
Къде е точно това маркучле?
anex Wrote:Къде е точно това маркучле?
Като повдигнеш мокета под стелката,ще го видиш.Не е малък.Под десния крак на пасажера се пада.Горе е хванат към капака(легенчето) на вентилатора. Пипна ли мокета на тунела отляво под жабката?Ако е мокро там - протекло е радиаторчето на парното,но при тоя случай ще ти спада нивото на антифриза!
Patzoman Wrote:Не ,няма!


Явно става сложно. Капандурата е един от причинителите на локви из купето...

Да е сменяно скоро предно стъкло?
Здравей колега,
Погледни отвън под кората където е моторчето на чистачките дали има много мръсотия събрана. Понякога задръства отворите за изтичане на водата и като вали част от нея се изтича през отвора за вентилатора и от там в купето в краката на пасажера. Разгледай и почисти ако трябва.
Поздрави
Благодаря,колеги!Още утре ще проверя всичко!Казаха ми ,че под самото купе има гумени тапи и ,ако липсват може и от там да влиза вода!